Wynajmujesz mieszkanie? Sprawdź rozwiązania ubezpieczeniowe dla najemcy

25 kwietnia 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Dynamiczny wzrost liczby wynajmowanych lokali w ostatnich latach sprawia, że coraz więcej osób interesuje się ubezpieczeniem OC najemcy. Co obejmuje taka polisa i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Co może ubezpieczyć najemca mieszkania?
Jako najemca możesz ubezpieczyć mienie, które trzymasz w wynajmowanym mieszkaniu. Ubezpieczenie mienia ochroni Twoje rzeczy osobiste, takie jak meble, sprzęt RTV i AGD, ubrania itp. przed szkodami wynikającymi z pożaru, zalania, kradzieży, dewastacji i innych zdarzeń ujętych w polisie.

Możesz również zdecydować się na ubezpieczenie OC najemcy – pokrywa ono koszty szkód wyrządzonych przez Ciebie. Takie ubezpieczenie zadziała w przypadku, gdy Twoje nieumyślne działanie lub zaniedbanie spowoduje szkodę względem sąsiadów lub właściciela mieszkania. OC najemcy jest szczególnie przydatne, jeśli wynajmujesz mieszkanie w bloku mieszkalnym lub budynku wielorodzinnym, gdzie Twoje działania mogą wpłynąć na innych mieszkańców (np. spowodowanie zalania).

Przed czym chroni OC najemcy?
Ubezpieczenie OC najemcy sprawdzi się w sytuacjach takich, jak m. in.:

  • zalanie sąsiadów,
  • spowodowanie zalania w wynajętym mieszkaniu,
  • uszkodzenie sprzętu elektronicznego w wynajętym mieszkaniu,
  • uszkodzenie wyposażenia w wynajętym mieszkaniu.

Choć ubezpieczenie mienia i OC najemcy nie jest obowiązkowe, warto je posiadać, aby korzystać z wynajmowanego lokalu bez obaw o koszty ewentualnych szkód. Dzięki odpowiednio dopasowanej polisie możemy uzyskać ochronę prywatnego mienia oraz zabezpieczyć się na wypadek losowych sytuacji, w wyniku których mogą powstać dodatkowe koszty. Najważniejsze jest ustalenie odpowiedniego zakresu ubezpieczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe dla wynajmowanego przez Ciebie lokalu? Porozmawiaj z ekspertem, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.