Ubezpieczenie od uszkodzenia ciała w wyniku wypadku

7 marca 2024

ciekawostki, ubezpieczenia


Długotrwałe problemy zdrowotne i konieczność specjalistycznego leczenia to częste konsekwencje nieszczęśliwego wypadku, wskutek którego powstało uszkodzenie ciała. Ubezpieczenie może zapewnić Ci kompleksową pomoc w powrocie do zdrowia. Sprawdź, jak to działa.

Spis treści

Czym jest uszkodzenie ciała w wyniku NW?

Uszkodzenie ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku (NW) to jeden z najczęstszych rodzajów szkody osobowej, który może dotknąć każdego niezależnie od sytuacji czy okoliczności. Ubezpieczyciele definiują nieszczęśliwy wypadek jako nagłe i gwałtowne zdarzenie, które jest wywołane przez zewnętrzną przyczynę, niezależne od woli poszkodowanego i powoduje fizyczne obrażenia. W praktyce może to być np. wypadek na drodze, w pracy czy podczas uprawiania aktywności, ale też bardziej prozaiczne zdarzenie, jak np. potknięcie się o zawinięty dywan lub przedmiot nieopatrznie pozostawiony na schodach.

Obrażenia doznane wskutek nieszczęśliwego wypadku mogą dotyczyć różnych części ciała. Przykłady takich uszkodzeń to m. in.:

 • złamania kości,
 • oparzenia (II i III stopnia),
 • utrata powłoki skórnej lub zranienie wymagające interwencji chirurgicznej,
 • urazy śródczaszkowe,
 • uszkodzenie wzroku lub utrata oka,
 • porażenia nerwowe i niedowłady.

Jak działa ubezpieczenie od uszkodzenia ciała?

Jeżeli wskutek nieszczęśliwego wypadku przytrafi Ci się uszkodzenie ciała, ubezpieczenie może zapewnić Ci odpowiedniej wysokości świadczenie. W swojej polisie znajdziesz tabelę ze szczegółową listą obrażeń oraz stawek przysługujących w razie doznania takiej szkody. Aby uzyskać odszkodowanie, należy zgłosić sprawę do ubezpieczyciela i dostarczyć wymaganą dokumentację medyczną.

Dopasuj ochronę do swoich oczekiwań

Ubezpieczenie od uszkodzenia ciała może obejmować nie tylko odszkodowanie, ale też innego rodzaju świadczenia, np.:

 • pakiet usług medycznych (np. wizyty specjalistyczne, druga opinia medyczna, transport medyczny),
 • pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji,
 • zwrot kosztów leków i akcesoriów medycznych,
 • środki na przystosowanie do życia z niepełnosprawnością mieszkania czy samochodu,
 • zwrot kosztów operacji plastycznej (w razie oszpecenia w wyniku wypadku).

Jeżeli szukasz najlepszego wariantu ochrony dla siebie, skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz oferty odpowiadające Twoim wymaganiom i poznasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.