Ubezpieczenie samochodu w podróży – jak działa assistance krótkoterminowe?

Planujesz zagraniczną podróż własnym samochodem? To wyjątkowo wygodny środek transportu, który zawsze na Ciebie zaczeka, a do tego pomieści wszystkie bagaże i całą rodzinę! Warto jednak pamiętać, że – podobnie jak wszystkie inne sposoby podróżowania – ma swoje wady i może okazać się zawodny. Jak uniknąć komplikacji, które mogą uprzykrzyć zasłużone wakacje? Wystarczy dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę – krótkoterminowe assistance.

Czym jest ubezpieczenie assistance krótkoterminowe?

Najbardziej zaawansowane warianty autocasco oferują kompleksową pomoc assistance zarówno na terenie Polski, jak i całego świata. Jednak wielu z nas nie potrzebuje takich rozwiązań na co dzień, dlatego zwykle decydujemy się na tańsze polisy dopasowane do naszych rutynowych potrzeb. Zdarza się, że chcemy spędzić urlop, święta lub inną okazję za granicą, poruszając się własnym autem. Całoroczne AC nie jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala zabezpieczyć się przed skutkami awarii, zderzenia czy kradzieży – dla wielu osób atrakcyjną alternatywą jest ubezpieczenie samochodu w podróży, czyli krótkoterminowe assistance.

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe to polisa, którą możesz wykupić na czas krótkiego wyjazdu lub dłuższych wakacji. Zakres ochrony zależy od konkretnej oferty, lecz wszystkie warianty zgodnie oferują zagraniczny auto assistance. Krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu na podróż to dla Ciebie gwarancja spokoju i sprawnej organizacji pomocy – nie musisz martwić się o barierę językową, dodatkowe koszty ani wymuszoną zmianę planów.

Jak działa krótkoterminowe assistance na wyjazd?

Ubezpieczenie samochodu na podróż może okazać się bardzo przydatne w wielu zaskakujących sytuacjach. Zależnie od oferty, możesz liczyć na pomoc w różnych przypadkach. Jakie elementy może obejmować polisa assistance na wyjazd?

  • Naprawa samochodu na miejscu – jeżeli jest to możliwe, otrzymasz pomoc bezpośrednio w miejscu zdarzenia (dotyczy np. rozładowania akumulatora, zatrzaśnięcia kluczyków lub braku paliwa).
  • Holowanie do serwisu naprawczego.
  • Jeżeli utracisz możliwość korzystania z auta, możesz otrzymać pomoc w dotarciu do celu lub powrocie do domu (w razie konieczności również z noclegami) – dzięki temu przykre zdarzenie nie zepsuje Twoich planów urlopowych. Alternatywnym rozwiązaniem jest samochód zastępczy, dzięki któremu również możesz swobodnie kontynuować podróż.
  • Transport medyczny lub zorganizowanie wizyty lekarza w hotelu.
  • Infolinia 24/7 – dzięki pomocy konsultantów możesz dowiedzieć się, gdzie są najbliższe placówki medyczne i apteki, a także uzyskać informację drogową.
  • Pomoc tłumacza – przydatna zwłaszcza wtedy, gdy nie znasz języka lub masz trudności w komunikacji (np. przy opisie dolegliwości zdrowotnych).
  • Pomoc prawna – porada np. w razie kolizji drogowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie samochodu na podróż?

O czym trzeba pamiętać, decydując się na dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę? Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, porównując różne warianty turystycznego auto assistance. Krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu na podróż powinno przede wszystkim odpowiadać na Twoje potrzeby, dlatego zacznij od zadania kilku pytań:

  • Jaki zakres terytorialny powinno mieć Twoje assistance krótkoterminowe – Europa wystarczy, czy też cały świat?
  • W jakich sytuacjach możesz liczyć na pomoc? Czy zakres ochrony obejmuje też awarię lub kradzież pojazdu?
  • Czy ubezpieczenie obejmuje organizację przejazdu i noclegów lub pojazd zastępczy, jeśli auto nie będzie zdatne do użytku?
  • Jakie naprawy (do jakiej kwoty) można wykonać na miejscu, aby jak najszybciej uruchomić samochód?

Zastanawiasz się, jaki wariant polisy będzie najkorzystniejszy? Skorzystaj z pomocy eksperta, który porówna dla Ciebie oferty i podpowie najlepsze rozwiązania. Znajdź Doradcę Klienta na mapie naszych placówek i odwiedź go w biurze lub zadzwoń!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.