Weekend na nartach, surfing w oceanie, regularne bieganie – przeczytaj o ubezpieczeniu dla aktywnych

Spędzasz aktywnie czas? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Aktywne spędzanie czasu stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Weekend na nartach, surfing w oceanie na drugim końcu świata, regularne bieganie po całym dniu pracy. Sport wpisał się na stałe w nasze życie, niestety często wiąże się on z wypadkami bądź kontuzjami. W razie ich wystąpienia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może nie wystarczyć. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów ERGO Hestia przygotowała pakiet opracowany z myślą o sportowcach – profesjonalistach i amatorach.

Każdy, kto uprawia sport, wie jak ważne jest wyeliminowanie ryzyka kontuzji. Jeśli jednak się ona przydarzy, lub – co gorsza – spotka nas wypadek w trakcie aktywnego urlopu, szczególnie przydatna może okazać się dodatkowa ochrona. Bez względu na to, czy sport traktujemy rekreacyjnie, czy uprawiamy sporty ekstremalne, zakres ubezpieczenia możemy dobrać do naszych potrzeb.

Wiedza i świadomość ubezpieczeniowa w społeczeństwie sukcesywnie rośnie, dotyczy to również osób aktywnych. W świecie sportu zawodowego i wyczynowego odpowiednie ubezpieczenie ma szczególne znaczenie. Organizatorzy wielu międzynarodowych imprez sportowych wymagają od uczestników poświadczenia posiadania stosownego ubezpieczenia.

Sport nierozłącznie związany jest z podróżami. Nie wiemy, kiedy i w którym miejscu będziemy potrzebowali specjalistycznej pomocy. Może mieć to szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów do krajów spoza Unii Europejskiej. Odpowiednie ubezpieczenie może zapewnić całodobową ochronę w każdym miejscu na świecie. Poza podstawowymi świadczeniami, w ramach rozszerzenia można ubezpieczyć również samą podróż.

Co możemy zyskać z ubezpieczeniem?

  • Pełną ochronę podczas uprawiania sportu;
  • Ochronę 24 godziny na dobę w każdym miejscu na świecie;
  • Indywidualny plan rehabilitacji po kontuzji;
  • Wsparcie finansowe, jeśli stan zdrowia uniemożliwia rehabilitację;
  • Wysokie sumy ubezpieczenia sprzętu sportowego;
  • Szeroki zakres ubezpieczeń dodatkowych i rozszerzeń;
  • Wysokie sumy ubezpieczenia w NNW.

 

Kto powinien pomyśleć o ubezpieczeniu?

Jacek, instruktor narciarski

30-letni certyfikowany instruktor narciarski co roku organizuje kursy w Bukowinie Tatrzańskiej. Zezwolił jednemu z uczestników kursu zjechać samodzielnie ze stoku. Ten, nie potrafiąc zahamować, uderzył w drzewo i złamał nogę. Wypadek był skutkiem uchybień instruktora, który niewłaściwie ocenił umiejętności kursanta.

Wszystkie koszty związane ze szkodą i z leczeniem zostały pokryte z ubezpieczenia OC instruktora sportu – ubezpieczenia w Wariancie III z dodatkowymi rozszerzeniami o dyscypliny ryzykowne oraz sport wykonywany zawodowo lub zarobkowo.

Michał, biegacz

Podczas jednego z rekreacyjnych biegów, które wykonuje kilka razy w tygodniu po pracy, wpadł w dziurę w drodze i krzywo postawił stopę. Poczuł silny ból, okazało się, że zerwał więzadła w kolanie. Zaraz po zdarzeniu pojechał do szpitala, gdzie wykonano niezbędne badania i założono mu stabilizator. Po czterech tygodniach mógł rozpocząć rehabilitację. Po ukończeniu leczenia mógł złożyć wniosek o wypłatę świadczenia z tytułu NNW. W tym wypadku wystarczył podstawowy zakres ubezpieczenia w Wariancie I.

Asia, początkująca snowboardzistka

27-latka na urlop wybrała się w Beskidy. Podczas jednego ze zjazdów na desce wywróciła się i poważnie uszkodziła bark, który, jak się później okazało, został zwichnięty. Na szczęście posiadana przez Asię polisa zawierała ubezpieczenie: Rehabilitacja i Sport Assistance. Dzięki temu mogła zamówić wizytę lekarza do hotelu w celu unieruchomienia barku. Po powrocie z urlopu mogła zaś skorzystać z rehabilitacji w swoim rodzinnym mieście. Wystarczyło ubezpieczenie w Wariancie II – snowboard jest dyscypliną ryzykowną (nieekstremalną) i wymaga rozszerzenia ochrony.

Co znajdziemy w Pakiecie?

W pakiecie ubezpieczenia można zawrzeć zakres ochrony odpowiedni dla naszych potrzeb: OC (przydatne, jeśli ubezpieczony spowoduje szkodę; niezbędne dla instruktorów i trenerów), NNW (pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub specjalistyczna opieka Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym), rehabilitacja (zapewnione pokrycie jej kosztów), świadczenie (odszkodowanie w przypadku kiedy rehabilitacja ze względu na stan zdrowia nie będzie możliwa) oraz Sport Assistance (pomoc i organizacja m.in. wielu usług medycznych, opieki czy rehabilitacji).

Ubezpieczenie ERGO Sport jest dostępne w trzech wariantach. Najwyższy z nich zapewnia ochronę w ramach OC nawet do wysokości miliona złotych oraz pięćdziesięciu tysięcy złotych na pokrycie kosztów rehabilitacji po urazie. Pakiet dostosowuje się też pod względem długości trwania polisy. Ubezpieczenie może obejmować jednorazowy wyjazd lub dłuższy okres prowadzenia regularnych treningów. Klient ma do wyboru cztery okresy ochrony: 30, 90, 180 dni oraz cały rok. ERGO Sport dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i w formie grupowej przeznaczonej dla osób uprawiających sporty drużynowo czy grupowo.

Podstawowy zakres pakietu może zostać rozszerzony o dodatkowe ubezpieczenia: sprzętu sportowego, bagażu, podróży oraz zwrotu kosztów zakupu karnetów i kursów, gdy ze względu na kontuzję klient nie może z nich korzystać. W zależności od uprawianej dyscypliny polisę można dostosować indywidualnie. Ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć o dyscypliny ryzykowne lub ekstremalne oraz sport uprawiany zawodowo lub zarobkowo. Dla sportowców szczególnie ważny będzie zapewniony przez pakiet ERGO Sport indywidualny plan rehabilitacji, istotny dla szybkiego powrotu do sportu po kontuzji. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację, klient otrzyma wsparcie finansowe, które pomoże w przystosowaniu się do nowego trybu życia.

Pakiet składa się aż z pięciu ubezpieczeń głównych:

  • Rehabilitacja
  • Świadczenie
  • Sport Assistance
  • NNW
  • OC

Sportowcy mają ponadto do wyboru cztery ubezpieczenia dodatkowe:

  • Sprzęt sportowy
  • Podróż
  • Karnety i kursy
  • Bagaż

A także trzy rozszerzenia o:

  • Dyscypliny ryzykowne
  • Dyscypliny ekstremalne
  • Sport uprawiany zawodowo lub zarobkowo

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.