Wiosna czyli czas na rower. Wiedza w pigułce o tym jak działa ubezpieczenie rowerzysty

12 kwietnia 2019

ciekawostki, majątek, SADUS

Niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Czas wzmożonej aktywności fizycznej. Wiele osób wybiera jazdę na rowerze jako pomysł na spędzanie wolnego czasu. Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS w 2018 roku wynika, że aż 44% Polaków korzysta z tej formy aktywności i jest to najczęściej wybierany rodzaj uprawionego sportu zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. W przyszłości ta statystka może wyglądać jeszcze bardziej okazale, ponieważ polskie samorządy przez lata wydały miliony złotych na infrastrukturę rowerową.

Jak widać Polacy uwielbiają jazdę na rowerze, ale nie wszyscy są świadomi, że warto posiadać dobre ubezpieczenie, które będzie chroniło nas, innych uczestników ruchu oraz sam jednoślad.

Wyruszając na rowerowe wycieczki warto pomyśleć o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Posiadając taką polisę w razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego będziemy mogli otrzymać świadczenie za procentowy uszczerbek na zdrowiu, czyli w przypadku np. złamań kończyn czy urazów głowy.

Kolejna kwestia to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rowerzysty. Na tą chwilę nie jest to jeszcze obowiązkowe ubezpieczenie w naszym kraju, chociaż od kilku lat pojawiają się  pomysły, żeby to zmienić. Polisa OC chroni przed finansowymi konsekwencjami za szkody osobowe np. potrącenie pieszego lub rzeczowe np. zderzenie z autem. Mamy możliwość wykupienia ochrony na samodzielnej polisie lub jako rozszerzenie ubezpieczenia np. nieruchomości.

Rowery mają coraz większą wartość materialną, a zatem mogą zdarzyć się również ich kradzieże i uszkodzenia. W takich przypadkach możemy zabezpieczyć się dzięki tzw. Casco roweru. Odszkodowanie wypłacane jest, gdy uszkodzimy nasz pojazd na skutek wypadku lub działania zdarzeń losowych np. pożaru lub powodzi. Ubezpieczenia zadziała zarówno, gdy rower zostanie skradziony z zamkniętego pomieszczenia np. piwnicy, jak i w sytuacji pozostawienia roweru np. pod szkołą. W przypadku kradzieży musimy pamiętać o odpowiednich i wymaganych zabezpieczeniach, aby odszkodowanie było wypłacone.

Z tego rodzaju pakietem ubezpieczeń będziemy mogli pokonywać dziesiątki kilometrów podczas wiosennych przejażdżek bez obaw o swoje zdrowie oraz swój rower.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do oddziałów DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM.

Źródło:
https://www.cbos.pl/PL/publikacje/news/2018/30/newsletter.php


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.