Wydłużony czas na rejestrację pojazdów

Zgodnie z nowelizacją przepisów, które weszły w życie z początkiem roku, właściciel auta sprowadzonego z Unii Europejskiej zobligowany jest zarejestrować pojazd w Polsce w ciągu 30 dni od daty sprowadzania. Dokładnie taki sam okres czasu jest na zgłoszenie sprzedaży bądź kupna pojazdu.

Z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano się na znaczące ułatwienia dla zmotoryzowanych. Do 31 grudnia 2020 roku czas na formalności związane z rejestracją oraz zawiadomieniami o kupnie lub sprzedaży, zostaje wydłużony do 180 dni.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, zmiana przepisów dotyczy również pojazdów zakupionych bądź sprzedanych nie później niż 30 dni przed 31 marca 2020 roku, kiedy to weszła w życie specustawa (Dz.U. 2020 poz. 568).

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.