Wynajmujesz mieszkanie lub dom? Sprawdź dlaczego warto mieć ubezpieczenie

Wynajem mieszkania pozwala właścicielowi nieruchomości na pewny i stały zysk, zaś lokatorowi zapewnia miejsce do zamieszkania w odpowiedzi na jego życiowe potrzeby. Aby nie narazić się na straty, nie martwić się o wynajmowany lokal i spać spokojnie, warto wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Wynajmujący udostępnia swój lokal i to po jego stronie są wszelkie konieczne remonty czy naprawy sprzętu. Jeśli mury, ruchomości domowe lub elementy stałe mieszkania zostaną uszkodzone przez osoby trzecie, właściciel straci część swojego majątku. Wyjściem z tej niekomfortowej sytuacji jest ubezpieczenie, w którego zakres powinny wchodzić takie ryzyka jak:

  • zalanie – pęknięcie czy odłączenie wężyka doprowadzającego wodę może zdarzyć się zawsze;
  • pożar – może doszczętnie zniszczyć całe mieszkanie;
  • dewastacja – zniszczenie przez lokatorów czy osoby trzecie np. włamywaczy;
  • kradzież z włamaniem – ważne dla mieszkań, w których znajduje się cenne wyposażenie;
  • assistance – wsparcie fachowców przy drobnych naprawach: ślusarza, hydraulika, szklarza, elektryka, a nawet informatyka;
  • OC w życiu prywatnym – jeśli sąsiedzi odniosą szkody np. w wyniku zalania, ale nie będą one winą lokatora, wówczas polisa pokryje koszty zniszczeń.

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie dwóch polis – osobnej polisy dla najmującego i osobnej dla właściciela mieszkania. Ubezpieczenie dla lokatora nie musi być tak rozbudowane, jak dla właściciela, ale powinno uwzględniać przede wszystkim:

  • kradzież z włamaniem – zabezpieczenie przed utratą cennych przedmiotów;
  • OC w życiu prywatnym – zabezpiecza lokatora przed stratami , które powstały z jego winy np. zalania wynajmowanego mieszkania, czy mieszkania sąsiada.

Zarówno wynajmujący, jak i najemca, powinien posiadać takie ubezpieczenie, aby móc liczyć na wsparcie finansowe w kłopotliwej sytuacji. Najważniejszy w obu przypadkach jest odpowiedni zakres polis. Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z ekspertem! Zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.