Wynajmujesz mieszkanie lub dom? Sprawdź dlaczego warto mieć ubezpieczenie

Wynajem mieszkania to obecnie bardzo popularne zjawisko. Pozwala osiągnąć właścicielowi pewny i stały zysk, a lokatorowi miejsce do zamieszkania, zgodnie z możliwościami finansowymi lub sytuacją życiową. Jednak, żeby nie narazić się na straty, nie martwić się o wynajmowany dom lub mieszkanie i spać spokojnie, należy nie tylko podpisać umowę najmu lokalu, ale również wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Wynajmujący udostępnia swój lokal i to po jego stronie są wszelkie remonty czy naprawy sprzętu. Jeśli zostaną uszkodzone przez osoby trzecie mury, ruchomości domowe lub elementy stałe mieszkania, właściciel straci część swojego majątku. Wyjściem z tej niekomfortowej sytuacji jest ubezpieczenie, w którego zakres powinny wchodzić takie ryzyka jak:

  • Zalanie – pęknięcie czy odłączenie wężyka doprowadzającego wodę może zdarzyć się zawsze;
  • Pożar – może doszczętnie zniszczyć całe mieszkanie;
  • Dewastacja – zniszczenie przez lokatorów czy osoby trzecie np. włamywaczy;
  • Kradzież z włamaniem – ważne dla mieszkań, w których znajduje się cenne wyposażenie;
  • Assistance – wsparcie fachowców przy drobnych naprawach: ślusarza, hydraulika, szklarza, elektryka, a nawet informatyka;
  • OC w życiu prywatnym – jeśli sąsiedzi odniosą szkody np. w wyniku zalania, ale nie będą one winą lokatora, wówczas polisa pokryje koszty zniszczeń.

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie dwóch polis – osobnej polisy dla najmującego i osobnej dla właściciela mieszkania. Ubezpieczenie dla lokatora nie musi być tak rozbudowane, jak dla właściciela, ale powinno uwzględniać przede wszystkim:

  • Kradzież z włamaniem – zabezpieczenie przed utratą cennych przedmiotów;
  • OC w życiu prywatnym – zabezpiecza lokatora przed stratami , które powstały z jego winy np. zalania wynajmowanego mieszkania, czy mieszkania sąsiada.

Zarówno wynajmujący, jak i najemca, powinien posiadać takie ubezpieczenie, aby móc liczyć na wsparcie finansowe ze strony ubezpieczyciela. Najważniejszy w obu przypadkach, jest odpowiedni zakres polis. Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:


Dodaj komentarz