Zainwestuj w pogodną emeryturę – nowość od PZU

12 czerwca 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Poznaj program inwestycyjno-ochronny, który łączy gromadzenie oszczędności z ubezpieczeniem. Wyjaśniamy, jak działa Perspektywa na Przyszłość w PZU.

Spis treści

Perspektywa na emeryturę i nie tylko

Perspektywa na Przyszłość to nowy produkt PZU, który polega na inwestowaniu oszczędności przez od 5 do nawet 30 lat. Przez cały ten okres towarzystwo gwarantuje ubezpieczenie na życie – to oznacza, że w razie ewentualnej śmierci sumę ubezpieczenia wraz z naliczonymi premiami otrzyma wskazany przez Ciebie uposażony, np. partner, dziecko lub dowolna osoba. Ubezpieczenie można rozbudować o wsparcie w razie problemów zdrowotnych dla Ciebie i bliskich.

Jeżeli szukasz dobrego pomysłu na inwestycję posiadanych oszczędności lub chcesz stopniowo gromadzić fundusze np. na emeryturę, Perspektywa na Przyszłość to korzystne rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia ochronę ubezpieczeniową. Program jest dostępny w kilku wariantach, które różnią się ze względu na możliwy czas trwania, rodzaje premii naliczanych do inwestycji czy opłacanie składek. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie planu inwestycji do indywidualnych oczekiwań.

Perspektywa na Przyszłość od PZU – jak to działa?

Oto kluczowe założenia Perspektywy na Przyszłość:

  • do programu możesz przystąpić przed 65 lub 70 rokiem życia (zależnie od wariantu),
  • umowa skończy się najpóźniej w roku, w którym ukończysz 75 lat,
  • okres inwestycyjno-ochronny może trwać od 5 do 30 lat (min. 5 lat w przypadku jednorazowego wpłacenia całej inwestycji i składki; od 10 lat wzwyż w przypadku regularnego opłacania, np. miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie),
  • PZU nalicza premię co rok lub 3 lata oraz może naliczyć premię końcową (zależnie od wariantu),
  • program zawiera ubezpieczenie na życie – to oznacza, że w razie Twojej śmierci środki otrzyma wskazana przez Ciebie osoba uposażona,
  • możesz rozszerzyć ochronę – o dodatkowe ryzyka, takie jak choroba i wypadek, a ubezpieczenie może objąć  także najbliższych (partner lub małżonek, dzieci),
  • przedwczesne wystąpienie z programu nie wiąże się z dodatkowymi opłatami – jeżeli chcesz podjąć środki z inwestycji, możesz to zrobić na podstawie zasad opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Poniżej znajdziesz przykładowe symulacje planu inwestycyjno-ochronnego:

wiek przystępującego

30 lat

45 lat

suma inwestycji

100 000 zł

50 000 zł

okres

30 lat

24 lata

składka miesięczna

350,55 zł

238 zł

wypłata na koniec inwestycji
(zależnie od sytuacji rynkowej i stóp zwrotu)

100 000 zł + premie
(nawet do 385 830,90 zł)

50 000 zł + premie
(nawet do 205 992,83 zł)

suma ubezpieczenia w razie śmierci
(zależnie od sytuacji rynkowej i stóp zwrotu)

100 000 zł + premie
(nawet do 385 830,90 zł)

50 000 zł + premie
(nawet do 205 992,83 zł)

Dopasujemy ubezpieczenie do Twoich wymagań

Chcesz stworzyć plan inwestycyjno-ochronny na miarę swoich potrzeb? Skorzystaj z pomocy eksperta, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i podpowie najlepsze rozwiązania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.