Zielona Karta – zmiana wyglądu druku

Od 1 lipca obowiązuje nowy wygląd Zielonej Karty

Obowiązujące druki Zielonej Karty od 1 lipca wyglądają inaczej. Do końca 2021 roku wydawane będą zarówno druki w tradycyjnym kolorze, jak i nowy, biały wariant. Od nowego roku będą obowiązywały wyłącznie druki białe. Z punktu widzenia osób ubezpieczonych, które wyjeżdżają do krajów, gdzie obowiązuje ZK, nie zmienia się nic oprócz koloru dokumentu. Jeżeli planujesz podróż, nie musisz podejmować żadnych dodatkowych działań w związku z tą zmianą.

System Zielonej Karty, który funkcjonuje od 1 stycznia 1953 roku, ma na celu zapewnienie otrzymania odszkodowania przez poszkodowanych za granicą oraz zniesienie konieczności wykupowania polisy OC samochodu w każdym z odwiedzanych państw. Przypominamy, że ZK należy posiadać podczas podróży do takich krajów, jak m.in. Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Rosja, Ukraina czy też Turcja. Również w przypadku Wielkiej Brytanii kierowcy udający się na wyspy powinni posiadać przy sobie Zieloną Kartę do czasu wydania przez Komisję Europejską decyzji o odstąpieniu od kontroli ubezpieczenia.

Zastanawiasz się, jak wyrobić Zieloną Kartę? Druk otrzymasz u każdego Partnera Domu Ubezpieczeniowego Spectrum. Znajdź placówkę najbliżej Ciebie!

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.