Dlaczego warto mieć aplikację ubezpieczeniową? Poznaj funkcje SPECTRUM mobile

Aplikacja ubezpieczeniowa SPECTRUM mobile to nowość, z której mogą skorzystać nasi Klienci oraz inni użytkownicy. Oprogramowanie jest dostępne za darmo w Sklepie Play. Mimo, że premiera odbyła się niedawno, licznik pobrań zbliża się już do pierwszego tysiąca! Sprawdź, jakie funkcje możesz znaleźć w aplikacji SPECTRUM mobile i przekonaj się, dlaczego warto ją mieć.

Spis treści

Panel Klienta zawsze pod ręką

Do najważniejszych funkcjonalności SPECTRUM mobile należy portfel polis – to zakładka, w której możesz znaleźć informacje o wszystkich posiadanych ubezpieczeniach z różnych towarzystw. W jednym miejscu sprawdzisz np. status płatności za nową polisę mieszkaniową czy termin obowiązywania OC na swój pojazd. Przejrzysty panel ułatwi Ci zarządzanie swoimi ubezpieczeniami. Dostęp do zakładki z polisami może uzyskać każdy Klient SPECTRUM po aktywacji swojego konta w aplikacji. Aby to zrobić, trzeba jedynie podać numer PESEL i telefon oraz ustalić bezpieczną metodę logowania (kod PIN lub odcisk palca).

Jako Klient SPECTRUM możesz korzystać także z innych narzędzi, które znacznie usprawniają obsługę Twoich ubezpieczeń. W zakładce z polisami przy każdym ubezpieczeniu znajdziesz dodatkowe opcje:

  • Zadaj pytanie – to formularz, który umożliwia łatwy kontakt z Doradcą Klienta. W ten sposób możesz dopytać o szczegóły ubezpieczenia, np. w razie wątpliwości, czy konkretne zdarzenie podlega pod zakres ochrony.
  • Zgłoś szkodę – w razie potrzeby w aplikacji jednym kliknięciem sprawdzisz informacje niezbędne do zgłoszenia, a przycisk połączenia automatycznie przekieruje Cię do rejestracji szkód w towarzystwie, w którym zawarta została dana polisa.
  • Wypowiedz polisę – w ten sposób możesz odstąpić od umowy z minimum formalności. Aplikacja wygeneruje dla Ciebie wzór wypowiedzenia i umożliwi przesłanie zdjęcia podpisanego dokumentu.
  • Zgłoś sprzedaż pojazdu – dzięki tej opcji sprawnie wypełnisz obowiązek informacyjny dotyczący zbycia pojazdu. Wystarczy, że załączysz w aplikacji zdjęcie dowodu sprzedaży (np. umowy).

Jeżeli zaś chcesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim agentem, możesz skorzystać z funkcji, która tworzy skrót połączenia do Twojej ulubionej placówki lub konkretnego Doradcy Klienta. W ten sposób wywołasz połączenie jednym przyciskiem – odpowiada za to ikona telefonu na środku paska menu. Z kolei najbliższe biuro znajdziesz na mapce (udostępnienie lokalizacji urządzenia może Ci w tym znacznie pomóc).

Narzędzia dla kierowców i pasażerów

Czym jeszcze wyróżnia się nasza aplikacja? Ubezpieczenia to nie wszystko, co w niej znajdziesz. SPECTRUM mobile zawiera też liczne narzędzia, które mogą przydać się każdemu kierowcy i pasażerowi, a nawet świadkowi zdarzenia drogowego. To m. in.:

  • Asystent do wezwania pomocy drogowej – w aplikacji możesz sprawdzić swoje dokładne położenie, dzięki czemu łatwiej wezwiesz pomoc (narzędzie do prawidłowego działania wymaga dostępu do lokalizacji). Jeżeli masz ubezpieczenia assistance, aplikacja pomoże Ci skontaktować się z Twoim towarzystwem.
  • Instrukcje krok po kroku w razie kolizji i wypadku – interaktywny asystent pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia i odpowie na najważniejsze pytania, np. o możliwość przestawienia pojazdu.
  • Generator oświadczenia sprawcy – to praktyczne narzędzie pozwoli stworzyć dwustronne oświadczenie o kolizji drogowej bez konieczności wypełniania druków czy własnoręcznego pisania na kartce.
  • Fotodokumentacja – w zasobach aplikacji możesz przechowywać zdjęcia dokumentujące szkodę.
  • Sprawdzenie OC pojazdu – wystarczy wpisać numer rejestracyjny lub VIN i datę zdarzenia, aby sprawdzić OC sprawcy kolizji.
  • Lista numerów alarmowych – podręczna notatka pomoże w mgnieniu oka skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Twój kieszonkowy świat ubezpieczeń

SPECTRUM mobile to kieszonkowy świat ubezpieczeń, który możesz odkryć w swoim smartfonie. Instalując naszą aplikację ubezpieczeniową na swoim urządzeniu, otrzymasz dostęp do narzędzi ułatwiających zarządzanie swoimi polisami, zgłoszenie szkody czy uzyskanie pomocy w razie zdarzenia drogowego. Oprócz tego SPECTRUM mobile zawiera też kompendium wiedzy o ubezpieczeniach i inne praktyczne funkcje. Warto pamiętać, że większość z nich jest dostępna dla każdego użytkownika aplikacji, niezależnie od tego, czy jest Klientem SPECTRUM. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej aplikacji? Przejdź TUTAJ lub skontaktuj się z Doradcą Klienta w swojej okolicy – najbliższego przedstawiciela sieci SPECTRUM znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą funkcji lokalizacyjnej w aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.