Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie AC?

21 grudnia 2018

ciekawostki

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie AC

Każdy posiadacz zarejestrowanego pojazdu ma obowiązek wykupienia polisy OC, jednak dodatkowe ubezpieczenia Assistance czy Autocasco pozostają wyłącznie w gestii kierowcy. Czy rezygnowanie z dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest rozsądnym wyborem? Dlaczego warto posiadać polisę AC?

 1. Rekompensata, gdy kierowca jest sprawcą zdarzenia drogowego
  Jazda samochodem w Polsce nie należy do najbezpieczniejszych. W każdym momencie na drodze może przytrafić się niespodziewana sytuacja, w której z winy kierowcy może zostać uszkodzony jego pojazd. Brak AC samochodu sprawi, że w razie wypadku, za wszystkie naprawy trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.
 2. Ochrona przed kradzieżą
  Nie trzeba posiadać drogiego samochodu, by móc go stracić w wyniku kradzieży. Zainteresowaniem złodziei cieszą się również popularne auta, które niekoniecznie muszą być warte majątek (choć dla ich właścicieli pewnie tak jest). Niebezpieczeństwo utraty pojazdu oraz brak rekompensaty w formie wypłaty odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, może mieć bardzo dotkliwe skutki dla jego właściciela.
 3. Gdy sprawca jest nieznany
  Mieszkańcy dużych miast doskonale wiedzą, jak trudnym zadaniem jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Jeśli jednak znajdzie się wolna luka, często jest ona tak mała, że auta stoją bardzo blisko siebie. W takich warunkach ryzyko szkody parkingowej jest bardzo prawdopodobne. Niestety, nie zawsze można liczyć na uczciwość kierowców. Niektórzy odjeżdżają z miejsca zdarzenia, nie zostawiając swoich danych za szybą uszkodzonego przez nich auta.
 4. Akt wandalizmu
  Niestety, nigdy nie można się ustrzec różnego rodzaju aktów wandalizmu. Wybicie szyby to jedno z mniejszych zmartwień, znacznie gorsze może być porysowanie wszystkich elementów ostrym narzędziem. Wbrew pozorom takie zdarzenia zdarzają się wielu kierowcom. W przypadku, gdy auto ma wykupione wyłącznie ubezpieczenie OC, kierowca nie może liczyć na żadne odszkodowanie w sytuacji niewykrycia sprawcy.
 5. Klęska żywiołowa
  Co jakiś czas słyszy się o załamaniu pogody, w wyniku czego z nieba spada grad wielkości piłek tenisowych lub na skutek obfitych opadów zdarzają się lokalne powodzie. Wielu posiadaczy samochodów przekonało się, ile kosztuje naprawa pojazdu, który został uszkodzony w wyniku takiego zdarzenia.
 6. Kradzież wyposażenia pojazdu
  Dodatkowe ubezpieczenie samochodu może ochronić również przed skutkami kradzieży wyposażenia seryjnego lub dodatkowego. Może to być cenny sprzęt car audio lub inne elementy, w które wyposażone jest auto. Takie sytuacje zdarzają się niestety dosyć często.
 7. Polisa AC to dodatkowe korzyści
  Wykupując dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne można uzyskać dodatkowe zniżki na polisę OC, ubezpieczenie NNW czy Assistance. Sprawi to, że koszt wykupienia całościowego pakietu nie będzie aż taki wysoki.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o spokoju ducha, jaki może poczuć właściciel pojazdu wiedząc, że jego auto posiada wykupioną ochronę ubezpieczeniową.

Pozostaje jeszcze wybrać najlepszą ofertę. Bez trudu w sieci można znaleźć ranking towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie istnieje możliwość wybrania jednej z tańszych ofert. Zachęcamy też do odwiedzenia jednej z placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM, gdzie w bardzo krótkim czasie można znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie dla pojazdu. Z pewnością warto mieć wykupione ubezpieczenie AC. W zależności od tego, jaki będzie zakres ochrony ubezpieczeniowej zapisanej w umowie, można ustrzec się przed skutkami kradzieży, stratami powstałymi na skutek zdarzeń na drodze czy też dostać odszkodowanie wtedy, gdy nieznany sprawca uszkodzi nasz pojazd.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.