Gwarancja wypłaty fakturowej wartości pojazdu? Poznaj ubezpieczenie DEFEND Gap

Jak działa DEFEND Gap?

Ubezpieczenie DEFEND Gap to zaawansowana ochrona przed utratą wartości pojazdu nowego jak i używanego. Powszechnie wiadomo, że każdy samochód traci na wartości w trakcie jego użytkowania i bez znaczenia pozostaje fakt, czy jest to auto zakupione w salonie samochodów nowych czy w komisie. Utrata wartości jest szczególnie dotkliwa w przypadku samochodów nowych, w ciągu pierwszych 5 lat ich eksploatacji. Natomiast pojazdy starsze, przez swoją obniżoną wartość są szczególnie narażone na ryzyko szkody całkowitej w wyniku kolizji drogowej przez to, w jaki sposób podstawowy ubezpieczyciel wylicza koszt części niezbędnych do naprawy.

W większości przypadków wysokość odszkodowania wypłaconego z ubezpieczenia AutoCasco jest niższa niż wartość, za jaką samochód został zakupiony, ponieważ wypłata uzależniona jest od wartości rynkowej pojazdu z dnia powstania szkody.

Ubezpieczenie DEFEND Gap pokrywa różnicę pomiędzy wartością fakturową nowo zakupionego pojazdu lub wartością z polisy AC w przypadku pojazdu jeżdżącego, a jego wartością rynkową z dnia szkody całkowitej. Oznacza to wypłatę dwóch odszkodowań, pierwszego z polisy podstawowego ubezpieczenia AC lub OC sprawcy oraz drugiego z polisy GAP. Ubezpieczeniem DEFEND Gap można objąć motocykle, samochody osobowe, włączając w to pojazdy z napędem elektrycznym czy hybrydowym, jak i pojazdy ciężarowe a nawet traktory rolnicze.

Jaki jest najlepszy wariant ubezpieczenia DEFEND Gap dla samochodów używanych?

DEFEND Gap MINI+ jest odpowiedzią na potrzeby rynku, zarówno agencji ubezpieczeniowych, jak i samych kierowców, których wysokie ceny za ubezpieczenia komunikacyjne skutecznie odstraszają. DEFEND Gap MINI+ stanowi uzupełnienie polisy OC, polisa Casco nie jest wymagana tak jak ma to miejsce w przypadku innych ubezpieczeń Gap. Jest to oferta przeznaczona dla właścicieli nawet 10-letnich aut. Podobnie jak w przypadku innych wariantów ubezpieczenia DEFEND Gap, także MINI+ można wykupić na okres 5 lat. Dodatkowo konstrukcja tego ubezpieczenia jest bardzo przejrzysta, skupiamy się na szkodach likwidowanych z OC sprawcy oraz kradzieży pojazdu.

Dlatego DEFEND Gap MINI+ jest odpowiednim rozwiązaniem dla właścicieli starszych pojazdów, które są dla nich równie cenne jak nowe auta z salonu. Tym samym pragną im zapewnić taki sam poziom ochrony tylko w przystępnej cenie.

Najważniejsze parametry ubezpieczenia DEFEND Gap:

    • Jedną z ważniejszych cech ubezpieczenia DEFEND Gap jest uniwersalność, ponieważ działa z polisą AC każdego zakładu ubezpieczeń, ale jeszcze ważniejszą cechą jest to, że działa z polisą OC sprawcy, dzięki czemu kierowcy nie muszą tracić swoich zniżek z lat ubiegłych za bezszkodową jazdę.
    • Szkody częściowe, zaistniałe w trakcie obowiązywania polisy DEFEND Gap nie mają wpływu na wysokość składki.
    • Nie ma znaczenia czy samochód był zakupiony za gotówkę, w leasingu czy w kredycie. Ubezpieczenie GAP gwarantuje bezpieczeństwo spłaty pozostającej części zobowiązania w przypadku jego finansowania.

Dodaj komentarz