Gwarancja wypłaty fakturowej wartości pojazdu? Poznaj ubezpieczenie DEFEND Gap

24 kwietnia 2019

ciekawostki, GAP, majątek, SADUS

Jak działa DEFEND Gap?

Ubezpieczenie DEFEND Gap to zaawansowana ochrona przed utratą wartości pojazdu nowego jak i używanego. Powszechnie wiadomo, że każdy samochód traci na wartości w trakcie jego użytkowania i bez znaczenia pozostaje fakt, czy jest to auto zakupione w salonie samochodów nowych czy w komisie. Utrata wartości jest szczególnie dotkliwa w przypadku samochodów nowych, w ciągu pierwszych 5 lat ich eksploatacji. Natomiast pojazdy starsze, przez swoją obniżoną wartość są szczególnie narażone na ryzyko szkody całkowitej w wyniku kolizji drogowej przez to, w jaki sposób podstawowy ubezpieczyciel wylicza koszt części niezbędnych do naprawy.

W większości przypadków wysokość odszkodowania wypłaconego z ubezpieczenia AutoCasco jest niższa niż wartość, za jaką samochód został zakupiony, ponieważ wypłata uzależniona jest od wartości rynkowej pojazdu z dnia powstania szkody.

Ubezpieczenie DEFEND Gap pokrywa różnicę pomiędzy wartością fakturową nowo zakupionego pojazdu lub wartością z polisy AC w przypadku pojazdu jeżdżącego, a jego wartością rynkową z dnia szkody całkowitej. Oznacza to wypłatę dwóch odszkodowań, pierwszego z polisy podstawowego ubezpieczenia AC lub OC sprawcy oraz drugiego z polisy GAP. Ubezpieczeniem DEFEND Gap można objąć motocykle, samochody osobowe, włączając w to pojazdy z napędem elektrycznym czy hybrydowym, jak i pojazdy ciężarowe a nawet traktory rolnicze.

Jaki jest najlepszy wariant ubezpieczenia DEFEND Gap dla samochodów używanych?

DEFEND Gap MINI+ jest odpowiedzią na potrzeby rynku, zarówno agencji ubezpieczeniowych, jak i samych kierowców, których wysokie ceny za ubezpieczenia komunikacyjne skutecznie odstraszają. DEFEND Gap MINI+ stanowi uzupełnienie polisy OC, polisa Casco nie jest wymagana tak jak ma to miejsce w przypadku innych ubezpieczeń Gap. Jest to oferta przeznaczona dla właścicieli nawet 10-letnich aut. Podobnie jak w przypadku innych wariantów ubezpieczenia DEFEND Gap, także MINI+ można wykupić na okres 5 lat. Dodatkowo konstrukcja tego ubezpieczenia jest bardzo przejrzysta, skupiamy się na szkodach likwidowanych z OC sprawcy oraz kradzieży pojazdu.

Dlatego DEFEND Gap MINI+ jest odpowiednim rozwiązaniem dla właścicieli starszych pojazdów, które są dla nich równie cenne jak nowe auta z salonu. Tym samym pragną im zapewnić taki sam poziom ochrony tylko w przystępnej cenie.

Najważniejsze parametry ubezpieczenia DEFEND Gap:

    • Jedną z ważniejszych cech ubezpieczenia DEFEND Gap jest uniwersalność, ponieważ działa z polisą AC każdego zakładu ubezpieczeń, ale jeszcze ważniejszą cechą jest to, że działa z polisą OC sprawcy, dzięki czemu kierowcy nie muszą tracić swoich zniżek z lat ubiegłych za bezszkodową jazdę.
    • Szkody częściowe, zaistniałe w trakcie obowiązywania polisy DEFEND Gap nie mają wpływu na wysokość składki.
    • Nie ma znaczenia czy samochód był zakupiony za gotówkę, w leasingu czy w kredycie. Ubezpieczenie GAP gwarantuje bezpieczeństwo spłaty pozostającej części zobowiązania w przypadku jego finansowania.

Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.