Jak najlepiej zabezpieczyć się przed nowotworem? Zadbaj o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.

22 stycznia 2019

ciekawostki

Pośpiech, stres, nieodpowiednia dieta to zaledwie kilka czynników, które negatywnie  wpływają  na stan naszego zdrowia. W ciągłym pędzie zapominamy zadbać o to, co mamy najcenniejsze-nasze zdrowie, a w efekcie tego narażamy się na różnego rodzaju choroby i schorzenia.

Jedną z najczęściej wykrywanych w Polsce chorób jest nowotwór. Dane statystyczne wskazują, że każdego dnia ponad 400 Polaków dowiaduje się, że ma raka. W skali roku to ponad 156 tys. osób, a statystyki wciąż rosną.  Nie bez powodu  Polacy wskazują nowotwór jako chorobę, której obawiają się najbardziej. Pomimo wyraźnej poprawy wyników leczenia w ostatnich 15 latach, około 80% polskich pacjentów nadal zgłasza się do onkologa zbyt późno, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium, a możliwości skutecznego wyleczenia mocno ograniczone.

Walkę z rakiem można wygrać, niezbędne są jednak do tego pieniądze. Posiadając niezbędne środki, chory może korzystać z kosztownych świadczeń w placówkach prywatnych w Polsce i na świecie. Pieniądze w walce z rakiem są ważne również z innego powodu. Chory zamiast skupiać się na pracy zawodowej i utrzymaniu domowego budżetu powinien poświęcić swój czas i energię na walkę z chorobą, co oznacza znaczne zmniejszenie dochodów. Wiadomo jednak, że w okresie choroby wydatków wcale nie ubywa,  wręcz przeciwnie, jest ich coraz więcej.

Skąd więc wziąć środki, które pomogą nam w walce z chorobą?

Już kilka lat temu na rynku ubezpieczeniowym pojawiły się produkty dedykowane osobom chcącym zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia nowotworu. Na szczególną  uwagę zasługują produkty WARTA Sposób na Raka oraz AXA Pomoc na Raka. Są to polisy ochronne dające gwarancję bezpieczeństwa finansowego dla całej rodziny w przypadku zaistnienia choroby. Zakres ubezpieczenia w tych produktach został tak skonstruowany, żeby zapewnić pomoc choremu na każdym etapie leczenia i późniejszej rekonwalescencji. W ramach takiej polisy osoba ubezpieczona może liczyć na wypłatę świadczenia m.in.: po rozpoznaniu nowotworu w stadium inwazyjnym jak również przedinwazyjnym,  w przypadku operacji, chemioterapii czy radioterapii. Bardzo istotną zaletą polisy jest również świadczenie Drugiej Opinii Medycznej, dzięki której ubezpieczony ma prawo do konsultacji z najlepszymi na światowym rynku specjalistami w danej dziedzinie nowotworu, którzy po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną pacjenta wydaje opinię o rekomendowanej metodzie leczenia . W ramach polisy ubezpieczony ma także dostęp do takiej usługi, jak assistance onkologiczny, który obowiązuje nawet przez 10 lat od daty zdiagnozowania nowotworu. W zakresie tej usługi choremu zapewnione są takie świadczenia jak transport z placówki medycznej do domu (i odwrotnie), dowóz leków, posiłków, sprzętu rehabilitacyjnego do miejsca zamieszkania, organizacja opieki nad dziećmi, a także niezwykle przydatne  w tym trudnym okresie- pomoc psychologa czy pielęgniarki. Ubezpieczony w ramach assistance może również liczyć na zwrot zakupu peruk czy protez co dla osób walczących z nowotworem jest  niebagatelnym wsparciem. Towarzystwa proponujące polisy „rakowe” zdają się mieć rozwiązanie na wszelkie bolączki osób zaatakowanych nowotworem, zaczynając od wysokich sum wypłacanych świadczeń sięgających nawet 500.000zł, poprzez szybkość wypłat – max.21 dni, skończywszy na trwającym przez 10 kolejnych lat wsparciu w formie assistance medycznego. Miesięczna składka za  zabezpieczenie naszego zdrowia to koszt około 35zł. Warto więc przemyśleć wykupienie  polisy, która zadziała jak wysokooprocentowana lokata na przyszłość. Dzięki niej, możemy  być pewni, że w razie potrzeby będziemy mieli wsparcie do walki z nowotworem. 

Po więcej szczegółów zapraszamy do Oddziałów DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM gdzie przedstawimy Państwu najkorzystniejszą ofertę i omówimy wszelkie jej aspekty.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.