Jakie ubezpieczenie na wyjazd w góry wybrać?

10 listopada 2022

ciekawostki, ubezpieczenia

Ubezpieczenie na wyjazd w góry może zagwarantować Ci kompleksową pomoc w wielu trudnych sytuacjach. Poznaj rozwiązania, dzięki którym będziesz cieszyć się beztroskim wypoczynkiem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Spis treści

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie w górach?

Góry to częsty kierunek wyjazdów niezależnie od sezonu. O każdej porze roku oferują zapierające dech w piersiach widoki oraz liczne atrakcje dla turystów. Planując wypoczynek w górskich okolicach, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Wyjazd w góry – zarówno polskie, jak i zagraniczne – nierzadko wiąże się ze zwiększonym ryzykiem problemów zdrowotnych i utrudnionym dostępem do pomocy.

Ubezpieczenie na wyjazd w góry może zapewnić Ci wsparcie finansowe, organizacyjne i medyczne w wielu trudnych sytuacjach, które dotyczą zarówno kwestii zdrowotnych, jak i związanych np. z przerwaniem czy odwołaniem wycieczki z ważnego powodu. Zakres ochrony możesz dopasować do swoich potrzeb oraz rodzaju wyjazdu.

Dobre ubezpieczenie w góry – co obejmuje?

Jakie ubezpieczenie na wyjazd w góry warto wybrać? Polisy turystyczne charakteryzują się elastycznością, która pozwala na dobranie odpowiedniej ochrony w zależności m. in. od celu podróży, planowanych aktywności (np. sportów wysokiego ryzyka) oraz indywidualnych oczekiwań ubezpieczającego. Polisa może zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – pokrycie kosztów usług medycznych, które nie są zagwarantowane kartą EKUZ,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – świadczenia finansowe za uszczerbek na zdrowiu,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa – pokrycie kosztów związanych z akcją poszukiwawczą lub ratowniczą (np. lot helikopterem),
  • OC w życiu prywatnym – pokrycie świadczeń związanych ze szkodą wyrządzoną nieumyślne wobec osoby trzeciej (np. spowodowanie urazu, uszkodzenie sprzętu),
  • ochronę w razie kontynuacji leczenia powypadkowego w Polsce,
  • ubezpieczenie bagażu (w tym np. sprzętu narciarskiego, elektronicznego czy fotograficznego),
  • rozszerzenie o uprawianie sportów ekstremalnych,
  • assistance medyczny (m. in. zorganizowanie transportu medycznego, pomoc tłumacza i prawnika, opieka nad dziećmi),
  • krótkoterminowy assistance samochodowy – to rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie korzystają z tego rodzaju ochrony, ale chcą wykupić ją na czas wyjazdu,
  • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu – dotyczy odwołania lub przerwania wyjazdu z istotnego powodu (np. choroba ubezpieczonego lub bliskiej osoby).

Jakie ubezpieczenie na wyjazd w góry wybrać?

Wybierając ubezpieczenie w góry, warto dokładnie sprawdzić zakres ochrony w ramach danego wariantu polisy i zastanowić się, czy przewiduje on rozwiązania na wszystkie potencjalne problemy, z którymi możemy się mierzyć podczas wyjazdu. Przykładowo, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą może okazać się przydatne nawet w Polskich górach – do wypadku może przecież dojść na słowackiej części szlaku. Planując aktywny wypoczynek, warto zainteresować się również rozszerzeniem o sporty ekstremalne, ponieważ niektóre aktywności mogą wykraczać poza standardowy zakres ochrony. Szczegółowe informacje na ten temat są zawsze dostępne w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Jak zatem wybrać najlepsze ubezpieczenie? Wyjazd w góry z dobrze dopasowaną polisą to gwarancja spokoju i możliwość otrzymania skutecznej pomocy w każdej sytuacji. Jeżeli chcesz dobrać zakres ochrony odpowiednio do swoich potrzeb, skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz dostępne oferty i otrzymasz odpowiedzi i na wszystkie nurtujące pytania. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub w bezpłatnej aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.