Miesiąc walki z rakiem piersi – poznaj ubezpieczenia dla kobiet

5 października 2022

ciekawostki, ubezpieczenia

Zachorowalność na nowotwór piersi u kobiet wciąż stanowi poważny problem pomimo postępu medycyny i wzrostu świadomości społecznej, z którym wiąże się zdrowy stylu życia i systematyczna profilaktyka. Koszty związane z leczeniem mogą okazać się bardzo wysokie, a oczekiwanie na wizytę u specjalisty czasem może trwać za długo. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza – możliwa dzięki regularnym badaniom. Warto również posiadać ubezpieczenie, które pomoże walczyć z nowotworem. Miesiąc poświęcony profilaktyce raka piersi to dobry moment, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie i zaplanować wizytę u lekarza. Jeżeli zaś chcesz jeszcze skuteczniej zabezpieczyć się na wypadek nowotworu, warto poznać ofertę wiodących ubezpieczycieli w tym zakresie.

Spis treści

Ubezpieczenie na raka w polisie na życie

Liczne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie polisę, która może zapewnić kompleksową ochronę na wypadek zachorowania na nowotwór. Często takie ubezpieczenie występuje jako umowa dodatkowa w pakiecie z polisą na życie, która ma zakres rozszerzony o poważne zachorowania – nowotwór może być do nich zaliczany. Tego typu rozwiązanie jest dostępne w ofercie wielu wiodących w Polsce ubezpieczycieli, m. in. Allianz, Ergo Hestia czy Warta. Ubezpieczenie na życie w wariancie rozszerzonym o ryzyko poważnych chorób (w tym nowotworowych), nieszczęśliwych wypadków czy leczenia szpitalnego to jedna z najskuteczniejszych form ochrony na wypadek kłopotów ze zdrowiem.

W towarzystwach takich, jak PZU, Warta czy Compensa, masz także możliwość wykupienia odrębnego ubezpieczenia (niezależnie od polisy na życie), którego zakres ochrony dotyczy wyłącznie nowotworu. Jak działa taka ochrona?

Ubezpieczenie od nowotworu PZU

Oferowane przez PZU ubezpieczenie od nowotworu może zapewnić wypłatę do 100 000 zł (zależnie od wybranego wariantu polisy), jeżeli u osoby ubezpieczonej zdiagnozowany zostanie nowotwór złośliwy, nowotwór złośliwy w fazie przedinwazyjnej lub niezłośliwy guz mózgu. W przypadku nowotworów złośliwych dodatkowo można liczyć na dostęp do drugiej opinii medycznej.

Ubezpieczenie od nowotworu PZU jest dostępne dla osób przed 65 rokiem życia, u których dotychczas nie zdiagnozowano choroby onkologicznej. Polisę można zawrzeć w dowolnym momencie, jednak warto pamiętać, że świadczenie nie przysługuje w przypadku, gdy diagnoza i pierwszy etap leczenia nowotworu wystąpią w ciągu 30 dni od zawarcia umowy.

Ubezpieczenie od nowotworu Onkopensa

Compensa posiada w swojej ofercie ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy w stadium inwazyjnym. W ramach ubezpieczenia Onkopensa masz zagwarantowaną wypłatę świadczenia w kwocie 50, 100 lub 150 tysięcy złotych. Warunkiem jest zdiagnozowanie nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym, które zostanie potwierdzone badaniem histopatologicznym. Co istotne, tę polisę możesz wykupić w każdej chwili – jest ona ogromnym wsparciem w sytuacji zdiagnozowania choroby i dalszego leczenia.

Ubezpieczenie Warta Sposób na Raka

Dodatkowe zabezpieczenie i kompleksową ochronę zapewni każdej kobiecie ubezpieczenie Warta Sposób na Raka. Jeżeli zdiagnozowany zostanie nowotwór złośliwy w stadium inwazyjnym lub w stadium przedinwazyjnym (insitu), Warta wypłaci odpowiednie świadczenie według poniższych zasad:

  • zdiagnozowania raka w stadium inwazyjnym – ubezpieczony otrzymuje 100% sumy ubezpieczenia (nawet do 200 000 złotych),
  • zdiagnozowanie raka w stadium przedinwazyjnym – ubezpieczonemu przysługuje 10% sumy ubezpieczenia,
  • zdiagnozowanie łagodnego nowotworu mózgu – ubezpieczonemu przysługuje 40% sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Sposób na Raka dodatkowo zapewnia ochronę w zakresie:

  • drugiej opinii medycznej – dostęp do indywidualnej konsultacji medycznej dostarczonej przez jeden z najlepszych na świecie ośrodków leczenia nowotworów,
  • dostępu do infolinii onkologicznej – ubezpieczony ma możliwość uzyskania informacji dotyczących dostępnych metod leczenia, a także porad i wskazówek potrzebnych na dalszym etapie leczenia.
  • świadczenia na wypadek radioterapii, chemioterapii oraz operacji w rozszerzonym wariancie polisy.

Ubezpieczenie od nowotworu – dlaczego warto?

Ubezpieczenie od nowotworu może okazać się bardzo pomocne. Dodatkowe środki finansowe przydadzą się nie tylko na leczenie, ale też inne potrzeby związane np. z utrzymaniem, kiedy choroba uniemożliwi pracę zarobkową. Z kolei łatwy dostęp do rzetelnych źródeł informacji (druga opinia medyczna, infolinia onkologiczna) może realnie wpłynąć na proces leczenia, a także poprawić komfort psychiczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach, które wspierają w walce z nowotworem? Porozmawiaj z ekspertem, który reprezentuje wszystkie wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą bezpłatnej aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.