Movember w ubezpieczeniach – rozwiązania dla mężczyzn, którzy dbają o swoje zdrowie

Od wielu lat na całym świecie listopad jest miesiącem poświęconym profilaktyce problemów zdrowotnych mężczyzn, a w szczególności męskim nowotworom. W tym czasie pod hasłem “Movember” organizowane są liczne akcje i kampanie społeczne, których celem jest zachęcanie do samobadania oraz profilaktyki. Tylko regularne badania dają szanse na wczesne wykrycie choroby nowotworowej, a to z kolei wpływa na dalsze rokowania i możliwość szybkiego rozpoczęcia terapii. Okoliczności związane z trwającą pandemią niestety nie sprzyjają leczeniu. Na wizytę u specjalisty i badania diagnostyczne często musimy czekać długie miesiące. Z kolei leczenie wiąże się z dodatkowymi kosztami (leki, konsultacje lekarskie, rehabilitacja onkologiczna, wsparcie psychologa). Niestety nie zawsze jesteśmy na to przygotowani, dlatego warto zawczasu zapewnić sobie odpowiednią pomoc.

Ubezpieczenie na raka – dlaczego to takie ważne?

Zachorowalność na nowotwory ciągle rośnie. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku, u 196 tys. osób w Polsce zdiagnozowano chorobę nowotworową. Prognozuje się, iż co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn powyżej 80-go roku życia zachoruje na nowotwór prostaty. Rak prostaty zajmuje na świecie 4 miejsce pod względem umieralności – główną przyczyną jest jednak zbyt późne wykrycie choroby. Wzrost świadomości i wiedza na temat nowotworów oraz czynników sprzyjających ich powstawaniu powodują, że chcemy zabezpieczyć siebie oraz swoja rodzinę na wypadek poważnego zachorowania, które może przydarzyć się w każdym momencie życia.

Movember to czas, kiedy pochylamy się nad problemami zdrowotnymi mężczyzn. Globalna nazwa kampanii pochodzi z języka angielskiego, wplatając uniwersalny symbol męskości – wąsy (ang. moustache) – w nazwę miesiąca (November). W duchu wspólnego zabiegania o skuteczniejszą profilaktykę chorób (zwłaszcza nowotworowych) zachęcamy do skorzystania z rozwiązań, które są dedykowane mężczyznom chcącym zadbać o swoje zdrowie. Ubezpieczenie to dobry sposób, aby w razie potrzeby zapewnić sobie szybką diagnostykę, efektywne leczenie i wsparcie finansowe podczas walki o zdrowie i życie.

Jak zwiększyć szansę na wyleczenie? Zadbaj o siebie i pomyśl o ubezpieczeniu na wypadek ciężkiego zachorowania!

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie produkt, który zapewnia ogromne wsparcie finansowe na wypadek poważnego zachorowania. Wypłata świadczenia, którą otrzymasz w tej trudnej sytuacji, pozwoli Tobie i Twoim bliskim skoncentrować się przede wszystkim na leczeniu, zapewni lepszy komfort psychiczny oraz poczucie bezpieczeństwa. Co obejmuje tego rodzaju polisa?

  • Bardzo wysoka suma ubezpieczenia – nawet do 200 tysięcy złotych.
  • Możliwość wielokrotnej wypłaty świadczeń – również za kolejne zachorowania.
  • Ochrona ubezpieczeniowa do 70 roku życia.
  • Druga opinia medyczna – dostęp do indywidualnej konsultacji medycznej w jednym z najlepszych na świecie ośrodków leczenia nowotworów.
  • Świadczenia na wypadek radio- i chemioterapii.
  • Dostęp do infolinii onkologicznej.
  • Assistance medyczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje ubezpieczenie na wypadek ciężkiego zachorowania? Porozmawiaj z ekspertem, który porówna oferty, odpowie na Twoje pytania i pomoże dopasować polisę do Twoich potrzeb. Na naszej mapie placówek znajdziesz Doradcę Klienta w Twojej okolicy.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.