Najlepsza polisa dla motocyklisty – wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu swojego jednośladu

28 maja 2019

ciekawostki, majątek, motocykl

Ruszył sezon motocyklowy, setki tysięcy motocykli wyjechały na nasze drogi. Według statystyk na koniec 2018 roku w Polsce było ich aż 827,6 tys.

Aby bezpiecznie poruszać się po drogach motocykliści inwestują niemałe kwoty w kask, buty czy dobry kombinezon. A jaki pakiet ubezpieczeń powinni posiadać, żeby zadbać o siebie, swoją maszynę i innych uczestników ruchu?

Oczywiście każdy kierujący jednośladem zgodnie z ustawą musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W przypadku kolizji z innym pojazdem bądź osobą, gdy winny jest kierujący motocyklem, wszelkie ewentualne roszczenia zaspokaja właśnie ta polisa.

Tak jak w przypadku samochodów możemy również wykupić polisę Autocasco. Będzie to doskonałe zabezpieczenie pojazdu od uszkodzeń, szkody całkowitej czy też kradzieży.

Podróżując po kraju lub Europie warto posiadać też Assistance. Jest to nic innego jak bezgotówkowa organizacja i pokrycie kosztów holowania do serwisu lub innego wskazanego przez Ciebie miejsca. Dzięki temu wspólnie z pasażerem nie zostaniecie pozostawieni sami sobie gdzieś na pustej drodze, gdy motocykl odmówi posłuszeństwa lub ulegnie wypadkowi.

Ostatnia i najważniejsza kwestia to zabezpieczenie się przed ewentualnymi następstwami nieszczęśliwych wypadków. Standardowa polisa NNW kosztuje kilkanaście złotych, a odszkodowanie ogranicza się tylko do wypłaty za trwały uszczerbek na zdrowiu i w najtragiczniejszym przypadku za śmierć. Naprzeciw oczekiwaniom uczestników ruchu wychodzi produkt Drivers Casco. Ubezpieczenie działa nie tylko w skrajnych przypadkach śmierci bądź śpiączki ubezpieczonego. Posiadając taką polisę dodatkowo otrzymamy świadczenia za pobyt w szpitalu w wyniku NNW, trwałą niezdolność do pracy oraz rentę.

Z takim pakietem ubezpieczeń, bez obaw o swoje zdrowie i swoją maszynę możemy pokonywać setki kilometrów naszym jednośladem. A więc w drogę!

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM.

Źródło:
https://www.ergohestia.pl/centrum-wiedzy/ubezpieczenie-dla-motocyklistow/
https://www.leadenhall.pl/files/ulotka_lh_driver%20casco.pdf/
https://inforiders.pl/2017/07/20/ile-jest-zarejestrowanych-motocykli-w-polsce-jaki-jest-sredni-wiek-maszyn/


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.