Nowe kampanie społeczne PZU na rzecz bezpieczeństwa na drogach

10 grudnia 2019

ciekawostki, majątek, PZU

Ruszyły nowe kampanie społeczne pod nazwą „Prowadzisz? Odłóż telefon!” i „Z życia też zrezygnujesz?!” zorganizowane przez PZU S.A.. Są one elementem szerokiego prowadzonego przez PZU programu, na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i lepszego komfortu życia Polaków. Celem kampanii jest uświadomienie zagrożeń, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków na drogach. Akcja ta skierowana jest do kierowców i rowerzystów, aby zrezygnowali z korzystania z telefonów w czasie jazdy, ale również do pieszych, którzy przechodząc przez ulicę z telefonem przy uchu narażają się na niebezpieczeństwo.

Hasła kampanii odwołują się do badań, z których wynika, jak trudno jest nam rozstać się z telefonem. Co roku na drogach w Polsce dochodzi do ponad 30 tys. wypadków. Liczba zabitych w nich sięga nawet 3 tys. Według szacunków Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, co czwarta kolizja jest spowodowana korzystaniem podczas jazdy z telefonu komórkowego. Prawie 60 procent polskich kierowców przyznaje się, że rozmawia w trakcie jazdy przez telefon, trzymając go przy uchu. Zlecone przez PZU naukowe ekspertyzy i testy potwierdzają, że jedna sekunda nieuwagi, gdy wybieramy w telefonie numer lub piszemy wiadomość, przy prędkości 50 km na godzinę, to aż 13 przejechanych metrów bez nadzoru wizyjnego, co drastycznie zwiększa ryzyko wypadku.

Okres przed świętami to najlepszy moment, by jeszcze raz przypomnieć kierowcom jakim zagrożeniem dla nich, ich pasażerów i pieszych, jest rozmawianie w trakcie jazdy przez telefon czy wysyłanie SMS. Długie podróże, często w złych warunkach atmosferycznych, a także rutyna i pośpiech powodują, iż kierowcy zapominają o bezpieczeństwie podczas jazdy. Dlatego takie kampanie społeczne jak „Prowadzisz? Odłóż telefon!” i „ Z życia też zrezygnujesz?!” organizowane przez PZU, swoim mocnym przekazem mają uświadomić, jakie niebezpieczeństwa czyhają na drodze i ratować ludzkie życie.

Po więcej szczegółowych informacji oraz rzetelną pomoc w wyborze wariantów ubezpieczenia zapraszamy do placówek Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.