Ubezpiecz życie – Dlaczego warto? Ubezpiecz się z myślą o bliskich

19 grudnia 2019

ciekawostki

Rodzina to ważny aspekt w naszym życiu, dlatego staramy się każdego dnia o nią dbać. W natłoku codziennych spraw i w pogoni za rzeczami materialnymi, warto się zatrzymać i zadać sobie pytanie: Jak zabezpieczona jest moja rodzina na wypadek mojej śmierci lub kalectwa oraz czy ja sobie poradzę, gdy będę potrzebował pomocy lub wsparcia?

Statystyki pokazują, że ubezpieczeniem na życie najbardziej zainteresowane są osoby, których już dotknęło jakieś nieszczęście w postaci choroby czy wypadku. Niestety, w większości przypadków jest już wtedy za późno.

DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM ma do wyboru szeroki zakres ubezpieczeń ochronnych, rozpoczynając od indywidualnych ubezpieczeń na życie, na grupowych kończąc. To, które ubezpieczenie wybierzemy, zależy od subiektywnych potrzeb.

Indywidualne ubezpieczenia na życie są elastyczne, możemy dostosować zakres jaki potrzebujemy, jak również wysokość świadczenia. Taki rodzaj ubezpieczeń jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają kredyt i chciałyby go zabezpieczyć w razie swojej śmierci lub niezdolności do pracy. Ubezpieczenia indywidualne chronią nie tylko bliskich, ale również osoby ubezpieczone w razie nieszczęśliwego wypadku oraz choroby.

Wyobraźmy sobie samotną osobę, która nagle poważnie zachoruje lub jest uczestnikiem wypadku. Czeka ją operacja, długi pobyt w szpitalu, a po wyjściu jeszcze dłuższy i kosztowny okres rekonwalescencji. Dodatkowo oprócz zmartwień jakie ją dotknęły, ma ogromny problem z utrzymaniem się.

Wykupienie polisy indywidualnego ubezpieczenia na życie, zapewni wówczas wypłatę środków z tytułu choroby, pobytu w szpitalu, rehabilitacji, wizyty lekarskiej, operacji jak również inne wsparcie finansowe.

Alternatywną dla indywidualnych ubezpieczeń na życie są grupy otwarte, będące ciekawym rozwiązaniem. W tym przypadku wysokość świadczeń jest jednak niższa, a zakres szerszy niż w ubezpieczeniu indywidualnym. I tak na przykład mamy wypłatę świadczeń za urodzenie się dziecka, zgon rodziców lub teściów, pobyt małżonka lub dziecka w szpitalu.

Do ubezpieczenia można przystąpić w każdym momencie życia, wystarczy przyjść do placówki DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM z dowodem osobistym, odpowiedzieć na kilka pytań z ankiety medycznej, mieć dobry stan zdrowia i już możemy zawrzeć polisę.

Decyzja o zakupie polisy na życie jest przejawem dojrzałości i troski o siebie i swoją rodzinę.

Życie i zdrowie to najcenniejsze co mamy i trzeba je chronić w sposób wyjątkowy. Warto więc zainwestować w polisę na życie, która zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, zwłaszcza że kwoty ubezpieczenia ochronnego zaczynają się już od 32 zł miesięcznie.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.