OC wychowawcy kolonijnego – wszystko, co warto wiedzieć

18 lipca 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas zabawy, poznawania świata i zdobywania nowych doświadczeń. Podczas wyjazdu na obóz lub kolonie mogą przytrafić się różne nieprzewidziane wypadki, których skutkiem może być powstanie szkody, np. wybita szyba w oknie, zdemolowany pokój hotelowy, uszkodzony sprzęt sportowo-rekreacyjny, a także uszczerbek na zdrowiu. Nadzór nad dziećmi sprawuje opiekun i to on jako osoba dorosła ponosi odpowiedzialność wyrządzone przez wychowanków szkody. Dlatego każdy wychowawca kolonijny powinien posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które w takich sytuacjach będzie chroniło go przed finansowymi konsekwencjami oraz zapewni komfort psychiczny podczas pracy.

Ubezpieczenie OC wychowawcy kolonijnego – co obejmuje?
OC wychowawcy kolonijnego jest ubezpieczeniem, które chroni każdego wychowawcę lub opiekuna przed konsekwencjami szkód, jakie mogą spowodować dzieci podczas przebywania na koloniach lub obozie. OC obejmuje swoim zakresem szkody na osobie lub mieniu, które mogą wyniknąć z uchybień podczas wykonywania czynności zawodowych, w tym:

  • odpowiedzialność cywilną deliktową i kontraktową,
  • szkody, które zostały wyrządzone nieumyślnie (również na skutek rażącego niedbalstwa),
  • koszty sprawy i obrony w sądzie oraz koszty wynagrodzenia rzeczoznawców czy ekspertów.

Jakich zdarzeń dotyczy OC wychowawcy kolonijnego?
Zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia takie, jak m. in.:

  • szkody spowodowane na mieniu osób trzecich, np. wybita szyba w oknie, zniszczenie wyposażenia w pokoju, uszkodzenie rzeczy będącej czyjąś własnością,
  • ochrona wychowawcy w kwestii wypłacania renty poszkodowanemu dziecku na skutek wystąpienia u niego długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Obowiązkiem wychowawcy kolonijnego jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas przebywania na koloniach czy obozie. Dzięki dobrej polisie ubezpieczeniowej opiekun może poczuć się bardziej komfortowo, a w razie trudnej sytuacji otrzyma skuteczne wsparcie ze strony ubezpieczyciela.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat ubezpieczenia OC wychowawcy kolonijnego i wybrać polisę, która spełni Twoje oczekiwania? Skorzystaj z porady eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.