Odpowiednie zabezpieczenie elektroniki uchroni przed skutkami przepięć

11 października 2018

ciekawostki

W obecnej chwili w Polsce praktycznie nie ma już gospodarstwa domowego w którym nie występowałoby jakikolwiek sprzęt elektroniczny. GUS przedstawiło dane z których wynika, że aż w 75% przypadków w gospodarstwie znajduje się komputer, a praktycznie w każdym jest pralka czy też TV.

Z danych statystycznych jednego z Towarzystw Ubezpieczeniowych wynika, że świadomość Klientów odnośni przepięć jest coraz większa, a co za tym idzie wzrasta liczba polis posiadających to ryzyko w zakresie.

W celu zapobiegnięciu wystąpienia szkody przepięciowej należy przede wszystkim: podczas burzy odłączać od sieci elektrycznej wszystkie urządzenia elektryczne; zakupić dobry przedłużacz przepięciowy oraz zakupić lub rozszerzyć obecną polisę ubezpieczeniową o ryzyko przepięć.


Źródło : https://www.compensa.pl/dla-mediow/artykul/jak-ubezpieczyc-elektronike-przed-skutkami-przepiec/

Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.