Planujesz urlop? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu turystycznym

28 czerwca 2019

ciekawostki, lato, podróż

Urlop to czas zasłużonego wypoczynku, dlatego w tym czasie chcemy skupić się na relaksie i ładowaniu akumulatorów przed kolejnymi wyzwaniami codziennego życia. Aby urlop przebiegł bez większych komplikacji, staramy się przygotować do niego pod każdym kątem. Obieramy cel podróży i pakujemy bagaże, pamiętając o wszystkim, co może się przydać na miejscu. Warto wtedy pomyśleć również o ubezpieczeniu, które zagwarantuje nam pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach.

Ubezpieczenie turystyczne to kompleksowa ochrona dla osób udających się za granicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych oraz biznesowych. Podstawowym celem polisy turystycznej jest zagwarantowanie pomocy medycznej, organizacyjnej i finansowej po wypadku za granicą. Aby mieć pewność, że ochrona okaże się skuteczna i pozwoli pokryć wszelkie koszty leczenia, należy odpowiednio dobrać zakres oraz wysokość sumy ubezpieczenia.

W czasie podróży po Europie częściowo możemy liczyć na pomoc finansowaną w ramach EKUZ – niestety często okazuje się, że potrzebne zabiegi wykraczają poza refundowane usługi. EKUZ nie zagwarantuje nam pokrycia wszystkich kosztów, dlatego nawet przy krótkim wyjeździe warto zatroszczyć się o polisę turystyczną.

Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie. Przykładowo, polisa dla 35-latka na tygodniowy wyjazd w Europie to wydatek rzędu 14-33 zł. Polisa rodzinna dla dwóch osób i dwójki dzieci to wydatek około 100 zł. Za tą cenę uzyskujemy gwarancję spokoju i bezpieczeństwa finansowego w razie wypadku za granicą.

Obowiązkowym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie kosztów leczenia (pokrycie kosztów wizyty lekarskiej, leków, operacji, badań i zabiegów). Dodatkowo polisa turystyczna może zawierać:

  • OC w życiu prywatnym lub rozszerzenie o uprawianie sportów,
  • ubezpieczenie NNW (uszkodzenie organów i narządów, złamania, poparzenia),
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego,
  • podróżne assistance (m.in.: pomoc finansową w przypadku utraty środków płatniczych, opiekę nad nieletnimi dziećmi, kierowcę zastępczego),
  • pokrycie kosztów akcji ratowniczych (polecane szczególnie osobom aktywnie uprawiającym sporty).

Chcesz poznać szczegóły oferty i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie? Zapraszamy do oddziałów Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.