Planujesz urlop? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu turystycznym

Na wymarzony urlop czekamy z reguły cały rok i staramy się przygotować do niego w jak najdrobniejszych szczegółach. Wybieramy najkorzystniejszą ofertę, pakujemy rzeczy, które pomogą zapewnić komfort na miejscu. Jednak często zapominamy o ubezpieczeniu, które zagwarantuje nam pomoc we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach, mogących narazić nas i nasza rodziną na utratę zdrowia i życia.

Ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać kompleksową ochronę zapewniającą spokojny i bezpieczny wyjazd dla osób udających się za granicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych oraz biznesowych. Podstawowym celem polisy turystycznej jest zagwarantowanie pomocy medycznej, organizacyjnej i finansowej po wypadku w obcym kraju. Aby mieć pewność, że ubezpieczenie pozwoli pokryć wszelkie możliwe koszty za granicą, należy odpowiednio dobrać elementy ochrony oraz wysokość sum ubezpieczeniowych.

Wielu turystów przy europejskich podróżach liczy na pomoc finansowaną w ramach EKUZ – niestety często nie jest to rozwiązanie wystarczajace. EKUZ nie zagwarantuje nam pokrycia wszystkich kosztów, dlatego nawet przy krótkim wyjeździe należy zaopatrzyć się w polisę turystyczną.

Ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie. Przykładowo, polisa dla 35-latka na tygodniowy wyjazd w Europie, to wydatek rzędu 14 – 33 zł. Polisa rodzinna, dla dwóch osób i dwójki dzieci to wydatek około 100 zł. Za tą cenę uzyskujemy gwarancję, że z urlopu wrócimy wypoczęci bez zbędnych dodatkowych wydatków finansowych.

Obowiązkowym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie kosztów leczenia (pokrycie kosztów wizyty lekarskiej, kosztów leczenia i operacji, badania i zabiegi, zakup lekarstw). Dodatkowo polisa turystyczna może zawierać przede wszystkim:

  • OC w życiu prywatnym lub rozszerzenie o uprawianie sportów,
  • Ubezpieczenie NNW (uszkodzenie organów i narządów, złamania, poparzenia),
  • Ochrona bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego
  • Podróżne assistance m.in.: pomoc finansową w przypadku utraty środków płatniczych, opiekę nad nieletnimi dziećmi, kierowcę zastępczego,
  • Koszty prowadzonych akcji ratowniczych, polecane szczególnie osobom aktywnie uprawiającym sporty.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do oddziałów Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.


Dodaj komentarz