Poznaj najważniejsze korzyści jakie niesie ze sobą kupno „elektryka”

24 lutego 2021

ciekawostki, technologie

Wprawdzie popyt na zakup samochodów ze względu na pandemię znacząco zmalał w minionym roku, jednak auta elektryczne potwierdziły swoją rosnącą popularności i zanotowały wzrost sprzedaży. W Polsce, w porównaniu do innych europejskich krajów, auta o napędzie elektrycznym nie są popularne, ale z roku na rok na naszych drogach spotykamy coraz więcej pojazdów z zielonymi tablicami.

Pojazdy elektryczne to nie tylko ekonomia, ale przede wszystkim ekologia, dlatego ich właściciele mogą liczyć na wiele udogodnień:

  • dofinansowanie do zakupu (dzięki programowi „Zielony samochód” w 2020 roku, kupujący mógł ubiegać się dopłatę nawet do 18 750 zł),
  • niskie koszty eksploatacji – pokonanie 100 kilometrów autem z napędem elektrycznym, to koszt między 2 a 10 zł,
  • możliwość poruszania się po buspasach,
  • darmowe parkowanie w płatnych strefach,
  • możliwość wjazdu do ścisłego centrum, gdy pojawią się tzw. strefy czystego transportu.

W planach są kolejne ułatwienia, takie jak np. e-pasy (tylko dla autobusów i pojazdów elektryczny) na drogach krajowych, czy punkty ładowania w budynkach wielorodzinnych.

Nie ważne czy jesteś właścicielem samochodu elektrycznego, o napędzie hybrydowym, benzynowym czy może jeździsz dieslem, najtańsze ubezpieczenie OC i najlepsze ubezpieczenie AC znajdziesz w placówkach DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM dostępnych na terenie całego kraju.

Źródło:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.