PZU włącza się do walki z pandemią

31 marca 2020

ciekawostki, covid-19, koronawirus, PZU

PZU kontynuuje swoją pomoc w obliczu pandemii. Do tej pory ubezpieczyciel przekazał ponad 6 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego oraz materiałów sanitarnych dla szpitali oraz kilkaset tysięcy złotych dla Policji i Straży Granicznej na zakup maseczek, kombinezonów, rękawiczek i środków do dezynfekcji.

Kolejną inicjatywą jest przekazanie 200 aut służbom medycznym, które walczą z epidemią. W czasie pandemii sprawny i szybki transport jest bardzo ważny. Samochody których użytkowanie również sfinansuje PZU będą służyły m.in. do przewożenia próbek badań, krwi czy innych koniecznych środków.

Od początku marca, pod numerem telefonu (22) 505-11-88 poradę lekarską uzyskają nie tylko klienci ubezpieczyciela. Na podany numer może zadzwonić każdy, kto zaobserwuje u siebie objawy choroby koronawirusowej lub kto wrócił z zagranicy i obawia się o swoje zdrowie. W czasie rozmowy specjalista skonsultuje się z pacjentem telefonicznie lub przeprowadzi wideo konsultacje.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.