Samochód czy autobus – czym Polacy dojeżdżają do pracy

Wiener przedstawia wyniki badań

Według badania zleconego przez Wiener, praca zdalna i troska o bezpieczeństwo sprawiła, że 34% kierowców w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystało z samochodu, a połowa badanych rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską. Z kolei 80% kierowców nie ma zamiaru zrezygnować z posiadania samochodu nawet w przypadku pracy zdalnej. Te zmiany mają wpływ na wybór ubezpieczeń: niemal 3/4 kierowców nie planuje zmniejszać dotychczasowej ochrony, którą zapewnia polisa samochodowa.

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie sądził, że przyzwyczajenia właścicieli aut tak szybko i znacząco się zmienią. Jak pokazuje badanie, ponad 1/3 respondentów deklaruje, że będzie rzadziej korzystać ze wspólnych dojazdów do pracy czy carsharingu, co może wynikać z obawy o możliwość zarażenia się. W związku ze strachem o bezpieczeństwo, 50% badanych[i] posiadaczy samochodów o wiele częściej niż kiedyś korzysta z niego, jadąc po zakupy (przed pandemią tylko co 4.). Intensywniej korzystając z samochodu, warto zadbać o właściwie dopasowane ubezpieczenie na wypadek awarii, czy wypadku.

85% kierowców nie planuje zmniejszać swojego ubezpieczenia

Polacy pozostają zgodni w kwestii ubezpieczenia – 85% z nich, przedłużając umowę nie zamierza ograniczać zakresu swojego ubezpieczenia, a co 12. – myśli o rozszerzeniu ochrony. Wyjątkowa sytuacja sprawiła, że większość klientów, szukając nowych ofert ubezpieczeniowych, kieruje się ku rozwiązaniom niewymagającym spotkania z agentem w biurze. To naturalna odpowiedź na zmiany. W bardzo krótkim czasie przeobraziły się nie tylko nasze nawyki związane z korzystaniem z samochodu, ale również to jak się komunikujemy: telefony i aplikacje online są teraz głównym kanałem porozumiewania się.

Ubezpieczenie komunikacyjne w Wiener oferuje możliwość zdalnego i bezpiecznego wyboru, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Dzięki pomocy agenta ubezpieczenie można wykupić nawet poprzez e-mail . Także w przypadku szkody – wypadku czy awarii – całą procedurę można przeprowadzić zdalnie: poprzez uproszczoną ścieżkę wideooględzin i przesłanie dokumentacji fotograficznej. Jest to proste, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, bez konieczności wizyty przedstawiciela Wiener na miejscu. Ten sposób likwidacji szkód jest najpopularniejszy, bo aż 80% takich zgłoszeń dokonujemy zdalnie.
Marek Dmytryk z Wiener

Tylko 1/3 kierowców wie o ubezpieczeniu NNW i możliwości koordynacji leczenia

Nawet niewielka stłuczka na parkingu przy sklepie może oznaczać np. urazy kręgosłupa czy stłuczenia, a przez to generować dodatkowe koszty, których nie uwzględnialiśmy teraz w wyjątkowo ograniczonym budżecie.Tymczasem, jak pokazuje badanie, tylko 32% kierowców wie o tym, że ubezpieczenie komunikacyjne może obejmować również np. następstwa nieszczęśliwych wypadków i koordynację procesu leczenia.

Poza OC i Assistance, które zna większość z nas, możemy zabezpieczyć umową ubezpieczenia kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym również naszych najbliższych, z którymi podróżujemy. Na wypadek sytuacji, w której konieczna będzie interwencja medyczna, zarówno kierowca i pasażerowie są objęci ubezpieczeniem kosztów leczenia po wypadku. Wiener organizuje i pokrywa koszty konsultacji lekarskich, procedur medycznych, zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgicznych, a także zapewnia opiekę pielęgniarską czy wsparcie w rehabilitacji.
Marek Dmytryk z Wiener

Assistance opon w cenie kawy

Ubezpieczenia komunikacyjne są wyjątkowo aktualnym tematem przy okazji nadchodzących wakacyjnych wyjazdów.

Dzięki modułowości dostępnych opcji, do zakresu zawieranej umowy ubezpieczenia można dodać również np. assistance opon czy naszego bagażu o wartości do 4 000 zł. Każde z tych rozwiązań kosztuje kilka złotych rocznie – dla porównania: mniej więcej tyle co jedna kawa na stacji benzynowej. Za to zyskujemy profesjonalną pomoc drogową, dzięki której nie musimy nawet wychodzić z samochodu podczas zmiany koła. Oprócz tego, polisa zapewnia np. zwrot kosztów naprawy zniszczonych podczas stłuczki rowerów.
Marek Dmytryk z Wiener

Ubezpieczenie także dla… psów

Ochrona ubezpieczenia komunikacyjnego obejmuje wszystkie czworonogi podróżujące z nami w samochodzie.

W razie potrzeby, zwierzęciu zapewnimy transport do lecznicy oraz pomoc weterynaryjną. W sytuacji, kiedy kierowca i pasażerowie przez zaistniały wypadek nie mogą dalej sprawować opieki na zwierzęciem, zostaną zorganizowane i pokryte koszty przewiezienia zwierzęcia do wyznaczonego opiekuna. A w przypadku przewozu do hotelu czy schroniska również dodatkowo zostaną pokryte koszty jego pobytu.
Marek Dmytryk z Wiener

[1] Sondaż przygotowany przez pracownię badawczą Spotlight Research na zlecenie firmy Wiener

Czy wiesz, że…

  • 34% badanych deklaruje, że w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystać z samochodu
  • Co 2. zapytany rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską
  • 50% badanych posiadaczy samochodów obecnie jeździ nim najczęściej po zakupy (przed pandemią tylko 22% badanych)
  • Konsumenci pozostają zgodni w kwestii ubezpieczenia. 85% przedłużając umowę, zamierza utrzymać jego dotychczasowy zakres, a 8% badanych rozważa rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.

Źródło:

Dobrze wiemy, jak ważna dla naszych klientów jest ich praca. Multiagencja ubezpieczeniowa przygotowuje więc kompleksową ofertę skierowaną do każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo nie tylko w czasie jazdy, ale również w domu. Badania tylko potwierdzają fakt, że odpowiednio dobrane ubezpieczenie ma duże znaczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z naszymi propozycjami.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.