Ubezpieczenie domku letniskowego – w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć swoją nieruchomość?

2 lipca 2020

ciekawostki, majątek, PZU, PZU dom

Domek letniskowy to jedna z tych nieruchomości, którą zawsze warto ubezpieczyć. Z racji, iż jest on zamieszkiwany sezonowo – spędzamy tam głównie wakacje, weekendy czy czas wolny od pracy – narażony jest na wiele zagrożeń.

Ubezpieczenie domu letniskowego znajdziemy w ofercie większości towarzystw ubezpieczeniowych. Najczęściej taki produkt dostępny jest jako rozszerzenie polisy mieszkaniowej, jednak w niektórych towarzystwach, jak PZU czy Warta, mamy możliwość ubezpieczenia go samodzielne. Część towarzystw ubezpieczeniowych ochroną obejmuje również domki znajdujące się na terenie ogrodów działkowych np.: zabudowane altanki czy domy holenderskie.

Podstawowe ubezpieczenie chroni dom letniskowy w razie zajścia zdarzeń losowych od np. pożaru, powodzi, huraganu czy upadku drzew i masztów. Zakres ochrony można dodatkowo zwiększyć o kradzież z włamaniem oraz wandalizm.

Najważniejsze atuty ubezpieczenia domu letniskowego:

  • Bardzo szeroki zakres ochrony – wypłata odszkodowania w wyniku: uderzenia pioruna, powodzi, gradu, huraganu, zalania, pożaru, deszczu nawalnego, obsunięcia i trzęsienia ziemi i wielu innych zdarzeń losowych;
  • Ochrona w przypadku kradzieży np.: narzędzi ogrodniczych, mebli ogrodowych czy sprzętu sportowego;
  • Ochrona na skutek dewastacji przez inne osoby np.: zbita szyba w oknie lub uszkodzone drzwi domku letniskowego;
  • Zabezpieczenie w wielu nieprzewidzianych sytuacjach np.: pogryziona instalacja elektryczna przez myszy;
  • Pokrycie kosztów poszukiwania przyczyny awarii instalacji (wodnej, elektrycznej);
  • Pokrycie kosztów naprawy uszkodzonych zabezpieczeń kradzieżowych po włamaniu np.: uszkodzone drzwi , okna lub system alarmowy;
  • Możliwość dodatkowo rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o odpowiedzialność w życiu prywatnym (szkody wyrządzone osobom trzecim), ubezpieczenie NNW czy obiekty małej architektury.

Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.