Ubezpieczenie firmy – sprawdź, jak skutecznie chronić swój biznes!

W Polsce działa ponad 3 mln firm, z których zdecydowana większość to mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. Własna działalność gospodarcza wiąże się z ryzykiem. Właściciel firmy – zwłaszcza tej małej i średniej – ma dużo do stracenia. Warto zatem zabezpieczyć się na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży czy uszkodzenia mienia – to sytuacje, których nie da się przewidzieć, a przecież mogą przytrafić się każdemu.

Ubezpieczenia dla firm – rodzaje ochrony
W pierwszej kolejności trzeba przeanalizować stan mienia i określić, na jakie zdarzenia firma może być narażona. Pod pojęciem mienia kryją się m.in. budynki, budowle, maszyny, urządzenia, wyposażenie, środki obrotowe, wartości pieniężne. Najlepszą opcją jest ubezpieczenie w formule All Risk (od wszystkich ryzyk), które zapewnia szeroki zakres ochrony w każdej sytuacji – z wyjątkiem wyłączeń określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Polisa może również chronić od ryzyk nazwanych, np.:

  • mienie – od ognia i innych zdarzeń losowych, w tym m.in. powodzi, przepięcia, silnego wiatru, gradu czy katastrofy budowlanej,
  • mienie – od kradzieży z włamaniem, rozboju i dewastacji
  • sprzęt elektroniczny – od wszystkich ryzyk, które nie są wyłączone w OWU,
  • elementy szklane (również witryny) – od stłuczenia,
  • odpowiedzialność cywilna (deliktowa i kontraktowa) – wraz z szeregiem rozszerzeń w zależności od branży, np. OC za produkt, OC najemcy nieruchomości czy OC za szkody w mieniu powierzonym w celu wykonania usługi,
  • NNW dla członka firmy lub pracownika,
  • maszyny – od awarii lub uszkodzeń,
  • utrata dochodu,
  • skutki ataków cybernetycznych.

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy?
Cena polisy zależy od wielu czynników – to przede wszystkim rodzaj wykonywanej działalności, zakres i suma ubezpieczenia, a także zastosowane w lokalu zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe. Dodatkowo ubezpieczyciele często oferują atrakcyjne zniżki. Ulgę możemy otrzymać np. za kontynuację polisy, jednorazową wpłatę całej składki czy też bezszkodowość. Warto jednak pamiętać, że wysokość składki jest zwykle niewielka w porównaniu do kosztów związanych z wystąpieniem szkody, dlatego nie warto oszczędzać na dobrej i skutecznej ochronie.

Gdzie ubezpieczyć firmę?
Dobra polisa dla firmy ma szeroki zakres ochrony i niewygórowaną cenę – gdzie można taką znaleźć? Dom Ubezpieczeniowy Spectrum oferuje ubezpieczenia wszystkich wiodących towarzystw na polskim rynku – porozmawiaj z naszym Doradcą, aby poznać dostępne rozwiązania i spersonalizowane oferty. Przed podpisaniem umowy koniecznie zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), aby sprawdzić szczegółowy zakres ochrony oraz wyłączenia (czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności). Im mniej wyłączeń, tym szersza jest ochrona. Analizę OWU przeprowadzisz z naszym Doradcą, który rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Zapraszamy do placówek Domu Ubezpieczeniowego Spectrum działających na ternie całego kraju!

Źródło:

 


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.