Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej – co warto wiedzieć?

13 maja 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Hulajnogi elektryczne to coraz popularniejszy środek transportu – zwłaszcza w miastach. Korzystanie z hulajnogi z jednej strony jest przyjemne i pożyteczne, z drugiej jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Przemieszczając się po zatłoczonych chodnikach czy ścieżkach rowerowych, nietrudno o wypadek, w którym mogą ucierpieć inni uczestnicy ruchu, a także my sami. Jak zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Poruszaj się pewnie z polisą OC
Wykupienie ubezpieczenia OC na hulajnogę w naszym kraju nie jest obowiązkowe. Należy jednak pamiętać, że jeśli przemieszczając się na hulajnodze spowodujesz wypadek, w którym np. ucierpi przechodzień lub uderzysz w zaparkowany pojazd uszkadzając go, poszkodowany będzie miał prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności i domagać się odszkodowania. Przed tym niespodziewanym wydatkiem ochroni Cię polisa OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie to można wykupić formie dedykowanej polisy lub jako rozszerzenie przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania.

Ile to kosztuje OC?
To, ile zapłacisz za ubezpieczenie, będzie zależało od wariantu polisy, na jaką się zdecydujesz. W przypadku dedykowanej polisy OC, cena będzie zależała przede wszystkim od wybranej sumy ubezpieczenia, która stanowi limit odpowiedzialności finansowej towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast w sytuacji, gdy ubezpieczenie OC będzie zawarte w ramach polisy mieszkaniowej, głównymi czynnikami decydującymi o cenie będą zakres ochrony oraz wartość nieruchomości. W tym miejscu warto podkreślić, że w ramach ubezpieczenia domu czy mieszkania hulajnogę można ubezpieczyć również od kradzieży – wystarczy, że ochroną zostaną objęte ruchomości domowe.

Pomyśl o sobie – czyli ubezpieczenie NNW
Wyjaśniliśmy już jak zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami szkód, jakie można spowodować podczas jazdy na hulajnodze. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia również użytkownik hulajnogi jest narażony na różnego rodzaju uszczerbki na zdrowiu. Dlatego warto posiadać ubezpieczenie NNW. Polisa ta zapewnia finansowe wsparcie w sytuacjach do których możemy zaliczyć m. in.:

  • doznanie uszczerbku na zdrowiu,
  • pobyt w szpitalu,
  • czasowa niezdolność do pracy lub nauki,
  • koszty leczenia oraz rehabilitacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy ofertę indywidulanie dopasowaną do Twoich potrzeb. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.