Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Azji?

9 maja 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Odkrywaj Azję, korzystając z ochrony, jaką może zapewnić Ci odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne. Azja jest pełna niezwykłych miejsc i zachwyca odmiennością – to jednak może okazać się wyzwaniem, jeżeli w podróży dojdzie do komplikacji. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Azji.

Spis treści

Ubezpieczenie na podróż do Azji – dlaczego warto?

Kraje azjatyckie nie należą do wspólnoty europejskiej, w ramach której przysługuje nam opieka medyczna na podstawie karty EKUZ. To oznacza, że w razie zachorowania czy wypadku nie otrzymamy tam bezpłatnej pomocy, a za leczenie i inne świadczenia będziemy musieli zapłacić. Ubezpieczenie turystyczne jest jedynym sposobem, aby w takiej sytuacji uniknąć pokrycia kosztów z własnej kieszeni. Co więcej, w ramach polisy możemy otrzymać znacznie szersze wsparcie, które może przydać się w razie nieznajomości lokalnego prawa czy języka. Ubezpieczyciel może też pokryć m. in. koszty związane z koniecznością przerwania podróży, kradzieżą lub rabunkiem, a także roszczeniami osób poszkodowanych przez nas w wyniku np. wypadku. Wariant ochrony możemy dopasować do swoich oczekiwań, decydując o tym, w jakich sytuacjach chcemy skorzystać ze wsparcia ubezpieczyciela, a także w jakim zakresie chcemy otrzymać pomoc.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wyjazd do Azji?

Ubezpieczenie turystyczne do Azji może być skomponowane z wielu elementów. Ochrona może obejmować m. in.:

 • leczenie za granicą,
 • akcję poszukiwawczo-ratowniczą,
 • transport specjalistyczny do Polski (w tym transport medyczny i przewóz zwłok),
 • kontynuację leczenia po powrocie do Polski,
 • odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,
 • wsparcie tłumacza,
 • informację prawną,
 • pomoc w znalezieniu najbliższego szpitala, hotelu itp.,
 • bagaż i sprzęt,
 • odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim,
 • zwrot kosztów związanych z przerwaniem lub odwołaniem wyjazdu z powodu nagłej, poważnej i niezależnej od nas przyczyny.

Jakie ubezpieczenie do Azji wybrać?

Szukając odpowiedniej oferty, warto szczegółowo zbadać zakres ochrony oferowany przez dane ubezpieczenie turystyczne. Azja to miejsce, w którym nawigowanie w trudnych sytuacjach jest pełne dodatkowych wyzwań dla osoby nieznającej języka i zwyczajów. Z tego względu warto rozważyć kompleksową polisę, która zapewnia pomoc na wielu płaszczyznach – również w ramach pakietu usług assistance w podróży. Zależnie od charakteru wycieczki i planowanych aktywności, korzystne mogą okazać się rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalne lub klauzulę alkoholową. Istotne jest również to, aby zgłosić ubezpieczycielowi posiadane choroby przewlekłe (np. astma, cukrzyca, epilepsja, osteoporoza) – pogorszenie ich objawów podczas wyjazdu nie należy do podstawowego zakresu i może zostać objęte ochroną w ramach specjalnego rozszerzenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Cena ubezpieczenia na podróż do Azji jest ustalana indywidualnie, a wysokość składki zależy od różnych czynników, takich jak:

 • zakres ochrony,
 • limit finansowej odpowiedzialności ubezpieczyciela (czyli suma ubezpieczenia),
 • cel i czas trwania podróży,
 • ilość ubezpieczonych osób.

Chcesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie na podróż do Azji dla Ciebie? W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównamy najlepsze oferty i przedstawimy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich wymagań. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.