Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla studenta

7 października 2022

ciekawostki, ubezpieczenia

NNW studenckie to ubezpieczenie, które można wykupić dobrowolnie z oferty przedstawionej przez uczelnię lub indywidualnie – u dowolnego ubezpieczyciela. Grupowa polisa ma ściśle określony zakres, dlatego wiele osób decyduje się na samodzielny zakup polisy bezpośrednio od ubezpieczyciela. W ten sposób można dopasować ochronę do potrzeb i wybrać sumę ubezpieczenia.

Jak działa NNW dla studenta i dlaczego warto je mieć?
NNW dla studenta to ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie w razie wystąpienia uszczerbku na zdrowiu, poważnej choroby i śmierci. Zakres otrzymanej wówczas pomocy jest zależny od wariantu polisy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie ochrony ubezpieczeniowej do swoich potrzeb i oczekiwań. Polisa studencka działa nie tylko podczas uczęszczania na ćwiczenia czy wykłady, ale również w czasie praktyk czy w drodze na uczelnię. Ubezpieczenie funkcjonuje także w domu, w trakcie zajęć pozauczelnianych, podczas wakacji i aktywności związanych z hobby. Ubezpieczenie dla studenta jest aktywne w każdym miejscu 24/7.

Co zawiera polisa NNW dla studenta?
Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla studentów wiele atrakcyjnych propozycji na preferencyjnych warunkach. Studenckie NNW zazwyczaj nie wiąże się z dużym wydatkiem. Najtańsze oferty zaczynają się od 35 zł rocznie i dotyczą sumy ubezpieczenia 10 000 zł. Choć koszt polisy jest niewielki, pomoc otrzymana w trudnej sytuacji może okazać się bezcenna.

Polisa NNW może obejmować:

 • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku (w tym wypadku komunikacyjnego),
 • poważne zachorowanie (np. zapalenie opon mózgowych, cukrzyca, niewydolność nerek),
 • uszkodzenie ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie, skręcenie, wstrząśnienie mózgu, uraz na skutek napadu epileptycznego),
 • trwały uszczerbek na zdrowiu,
 • pogryzienie lub ukąszenie przez zwierzęta (w tym kleszcze),
 • wypadek podczas uprawiania sportów,
 • pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zatrucia pokarmowego lub choroby (w tym Covid-19),
 • zdiagnozowanie sepsy,
 • hejt w internecie (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule) ,
 • assistance medyczny (m. in. opieka lekarza, pielęgniarki, rehabilitanta czy psychologa, transport medyczny, dostawa leków),
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji w następstwie nieszczęśliwego wypadku (ubezpieczenie pokrywa koszty poniesione na zakup lekarstw czy wyrobów medycznych zaleconych przez lekarza.

OC w życiu prywatnym – przydatne rozszerzenie polisy
Przy zakupie NNW istnieje możliwość rozszerzenia polisy o OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może zapewnić odszkodowanie dla osób trzecich za szkody, które wyrządził ubezpieczony w związku z aktywnością w życiu prywatnym. Ochrona działa również podczas odbywania praktyk, przyuczenia do zawodu, uprawiania sportów czy korzystania z roweru, hulajnogi i deskorolki. Ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone nieumyślnie na ciele lub majątku osób trzecich (np. spowodowanie urazu podczas zajęć sportowych lub w pośpiechu, zbicie okularów lub wytrącenie smartfona etc.).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepszą ofertę. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub w bezpłatnej aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.