Warta Posag – zapewnij dziecku doskonały start w dorosłość

Wszyscy rodzice pragną zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w dorosłe życie. Dobre studia, wkład we własne mieszkanie, często również samochód czy huczne wesele. Każdy z nas ma inne priorytety, zaś każde dziecko – inne potrzeby. Pewne jest jedno – bez zaplecza finansowego nie uda się tych planów zrealizować. Aby utworzyć takie zaplecze, należy oszczędzać, a to zadanie znacznie ułatwia Warta Posag.

Czym jest polisa posagowa? To produkt, który pozwala na odłożenie dowolnej kwoty dla dziecka. Uposażona pociecha otrzyma wypłatę, wchodząc w dorosłe życie – w wieku od 18 do 25 lat. Jest to swego rodzaju lokata na przyszłość, która zapewni Twojemu wychowankowi kapitał na start. Warta Posag ma także bardzo ważną cechę – interes dziecka będzie solidnie zabezpieczony, nawet jeśli Cię zabraknie. Wystarczy, że wybierzesz wariant umowy, który oprócz zakresu podstawowego zawiera opcję dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej ubezpieczonego. W takiej sytuacji ubezpieczyciel rozpocznie wypłacanie renty posagowej i zadba o dalsze opłacanie składki tak, aby Twoje dziecko otrzymało zadeklarowaną w polisie kwotę na koniec okresu ochrony. A jak może wyglądać to w życiu?

Rodzic w wieku 35 lat zawiera umowę na 15 lat (180 miesięcy) z sumą ubezpieczenia 50 000 zł. Składka wynosi 326,91 zł, zakres ubezpieczenia obejmuje:

  • Polisa posagowa – wariant podstawowy:
    • śmierć ubezpieczonego,
    • dożycie przez ubezpieczone dziecko do końca okresu ubezpieczenia.

  • Dodatkowe ubezpieczenie posagowe:
    • umowa dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej ubezpieczonego,
    • umowa dodatkowego ubezpieczenia renty posagowej współubezpieczonego.

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, w której jeden z rodziców niespodziewanie umiera w 12 miesiącu ochrony. Warta przejmuje opłacanie składek za umowę podstawową i rentę posagową współubezpieczonego od 13 miesiąca trwania umowy. Oznacza to, że aż do 180 miesiąca dziecko otrzymuje rentę miesięczną, np. 1000 zł (wysokość wybiera rodzic przy zawieraniu polisy), czyli łącznie za cały okres ubezpieczenia 169 000 zł. W ten sposób dzięki zabezpieczeniu, jakie daje polisa posagowa dla dziecka, rodzina ma zapewniony stały dopływ gotówki. Renta posagowa pomaga w utrzymaniu i pozwala wygospodarować środki na chociażby zajęcia dodatkowe czy rozwijanie pasji. Natomiast po zakończeniu okresu ubezpieczenia dziecko otrzymuje ustalone świadczenie w wysokości 50 000 zł. Taka kwota zapewnia optymalne warunki do usamodzielnienia się, gwarantując gotówkę na przeprowadzkę, studia, samochód czy inne potrzeby. Wysokość końcowego świadczenia oraz inne warunki ubezpieczenia ustalamy indywidualnie.

Po więcej szczegółów zapraszamy do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM znajdujących się na terenie całego kraju.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.