Własna działalność pod dobrą ochroną – zalety obowiązkowego ubezpieczenia dla fizjoterapeutów

15 listopada 2019

biznes, ciekawostki, franczyza

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla fizjoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą jest od 30 listopada 2018 roku ubezpieczeniem obowiązkowym. Obejmuje ono czynności wynikające z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty m.in. zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masaże i wybrane zabiegi terapii manualnej. Podmioty lecznicze potrzebują wyższych sum gwarancyjnych – minimum 75 tys. euro na jedno i 350 tys. euro na wszystkie zdarzenia. W przypadku praktyki fizjoterapeutycznej wymagane są niższe kwoty – 30 tys. euro na jedno zdarzenie i 150 tys. euro na wszystkie. Na podjęcie decyzji, czy działać jako podmiot leczniczy, czy jako praktyka fizjoterapeutyczna, specjaliści mieli czas do 31 października 2019r. Podjęta decyzja decyduje o wyborze przez fizjoterapeutę polisy ubezpieczeniowej.

Obecnie polisę dla fizjoterapeuty można zawrzeć w PZU oraz INTER Polska. Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od warunków polisy i sum gwarancyjnych. W PZU składka roczna zaczyna się od 94 zł, a osoby z Certyfikatem „Dobra Praktyka Terapeutyczna” oraz członkowie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska mogą liczyć na zniżki. W INTER Polska dodatkowo fizjoterapeuta znajdzie w ofercie ubezpieczenie od szkód powstałych w mieniu – nie tylko na osobie, ochronę prawna w przypadku roszczeń i w trakcie trwania procesów sądowych, refundację kosztów badań w kierunku wirusów HIV i WZW oraz wypłatę świadczeń związanych z agresją pacjenta.

Dobrze dobrane dobrowolne OC to ochrona finansów i poczucie bezpieczeństwa. Fizjoterapeuta, który popełni błąd w sztuce i co do którego sąd uzna, że musi naprawić szkodę, posiada ochronę w postaci ubezpieczenia.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do placówek Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.

Źródło:

  • https://fizjoterapeuci.org/oc-dla-fizjoterapeutow
  • http://obowiazkowe.pl/bez-kategorii/obowiazkowe-ubezpieczenie-oc-dla-fizjoterapeutow/


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.