Własna działalność pod dobrą ochroną – zalety obowiązkowego ubezpieczenia dla fizjoterapeutów

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla fizjoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą jest od 30 listopada 2018 roku ubezpieczeniem obowiązkowym. Obejmuje ono czynności wynikające z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty m.in. zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masaże i wybrane zabiegi terapii manualnej. Podmioty lecznicze potrzebują wyższych sum gwarancyjnych – minimum 75 tys. euro na jedno i 350 tys. euro na wszystkie zdarzenia. W przypadku praktyki fizjoterapeutycznej wymagane są niższe kwoty – 30 tys. euro na jedno zdarzenie i 150 tys. euro na wszystkie. Na podjęcie decyzji, czy działać jako podmiot leczniczy, czy jako praktyka fizjoterapeutyczna, specjaliści mieli czas do 31 października 2019r. Podjęta decyzja decyduje o wyborze przez fizjoterapeutę polisy ubezpieczeniowej.

Obecnie polisę dla fizjoterapeuty można zawrzeć w PZU oraz INTER Polska. Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od warunków polisy i sum gwarancyjnych. W PZU składka roczna zaczyna się od 94 zł, a osoby z Certyfikatem „Dobra Praktyka Terapeutyczna” oraz członkowie Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska mogą liczyć na zniżki. W INTER Polska dodatkowo fizjoterapeuta znajdzie w ofercie ubezpieczenie od szkód powstałych w mieniu – nie tylko na osobie, ochronę prawna w przypadku roszczeń i w trakcie trwania procesów sądowych, refundację kosztów badań w kierunku wirusów HIV i WZW oraz wypłatę świadczeń związanych z agresją pacjenta.

Dobrze dobrane dobrowolne OC to ochrona finansów i poczucie bezpieczeństwa. Fizjoterapeuta, który popełni błąd w sztuce i co do którego sąd uzna, że musi naprawić szkodę, posiada ochronę w postaci ubezpieczenia.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do placówek Domu Ubezpieczeniowego Spectrum.

Źródło:

  • https://fizjoterapeuci.org/oc-dla-fizjoterapeutow
  • http://obowiazkowe.pl/bez-kategorii/obowiazkowe-ubezpieczenie-oc-dla-fizjoterapeutow/


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.