Zaplanuj swój urlop bez obaw z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji z podróży

30 kwietnia 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Odliczasz dni do zaplanowanej podróży? Życie potrafi pokrzyżować nawet najstaranniej opracowane plany, dlatego warto zastanowić się, co zrobisz, kiedy nieprzewidziane zdarzenia, takie jak choroba lub wypadek, uniemożliwią kontynuację wycieczki lub nawet cały wyjazd. Najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży – wyjaśniamy, jak to działa.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?
Zakup wymarzonej wycieczki to duży wydatek, dlatego w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert nieraz decydujemy się na wykupienie wczasów z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Niestety nie sposób przewidzieć okoliczności, które mogą w mgnieniu oka pokrzyżować urlopowe plany. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, które zapewnia ochronę w razie konieczności rezygnacji bądź przerwania wycieczki. Polisa może objąć zarówno zorganizowane wyjazdy (np. wycieczka z biura podróży), jak również podróże wykupione samodzielnie (np. noclegi, bilety lotnicze, kolejowe czy autobusowe).

Kiedy otrzymasz zwrot kosztów?
Zwrot kosztów w ramach tego ubezpieczenia przysługuje Ci, jeśli musisz zrezygnować lub przerwać podróż w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń, do których możemy zaliczyć m.in.:

  • nagłe zachorowanie (dotyczy także zaostrzenia choroby przewlekłej) nierokujące wyzdrowienia do daty rozpoczęcia podróży,
  • zachorowanie lub wypadek osoby bliskiej (jeśli wymaga hospitalizacji),
  • nieszczęśliwy wypadek powodujący znaczne ograniczenie sprawności ruchowej,
  • powikłania ciążowe lub wyznaczenie daty porodu przez lekarza przypadającej na czas podróży,
  • śmierć jednego z ubezpieczonych lub osoby bliskiej,
  • zdarzenia losowe, np. szkoda w mieniu należącym do jednej z ubezpieczonych osób lub wystąpienie szkody uniemożliwiającej pobyt w miejscu zakwaterowania,
  • zachorowanie na COVID-19 potwierdzone pozytywnym wynikiem testu,
  • utrata pracy,
  • kradzież dokumentów, które są niezbędne do realizacji podróży.

Warto podkreślić, że ubezpieczeniem mogą zostać objęte wycieczki wykupione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem jak i tzw. last minute. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie musi zostać zawarte w tym samym dniu, w którym wykupiliśmy naszą podróż. To, ile zapłacisz za ubezpieczenie, będzie zależało m. in. do ceny wycieczki, liczby ubezpieczonych osób czy wybranego zakresu ubezpieczenia. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum przygotujemy ofertę indywidulanie dopasowaną do Twoich potrzeb. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.