ZAWÓD AGENT – Doradca ds. ubezpieczeń i nie tylko

Dopasowany jak agent

Bezpowrotnie mijają czasy, w których agent ubezpieczeniowy kojarzony był z akwizytorem pukającym do drzwi naszych domów. Rosnąca świadomość polskiego społeczeństwa oraz nowe regulacje prawne spowodowały, że dziś agent ubezpieczeniowy to profesjonalista posiadający szeroką i kompleksową wiedzę. Dzisiejszego agenta charakteryzuje nie tylko znajomość konkretnych produktów ubezpieczeniowych, ale też umiejętność poruszania się po wielu obszarach przenikających i krzyżujących się z dziedziną ubezpieczeń.

Od 1 października 2018 roku obowiązuje w Polsce ustawa o dystrybucji ubezpieczeń będąca implementacją unijnej dyrektywy Insurance Distribution Directive (IDD). Nowa ustawa lokuje  jakość obsługi na wysokim poziomie, konkretnie określając prawa klienta i obowiązki agenta.

Agent zobowiązany jest między innymi do przeprowadzania analizy potrzeb klienta. Oznacza to ustawowy obowiązek zbadania sytuacji klienta i zaproponowania ubezpieczenia, które będzie odpowiadało jego potrzebom. Ponadto agent zobowiązany jest do przekazania szczegółowych informacji dotyczących cech przedstawionej oferty, a sama oferta musi być dopasowana do aktualnych wymogów klienta.

Dziś agent ubezpieczeniowy to wysokiej klasy specjalista doskonale zorientowany w przestrzeni prawnej, potrafiący nie tylko dobrać właściwe ubezpieczenie, ale też doradzać np. w zagadnieniach dotyczących prawa spadkowego. Dobry agent zaproponuje ubezpieczenie majątku czy na życie , które będzie chroniło klienta,  jego rodzinę, a także zgromadzony dobytek. Przedsiębiorcy natomiast pomoże podnieść zdolność kredytową firmy stosując gwarancje ubezpieczeniowe czy też zadba o pomoc prawną w przypadku kontroli skarbowej.

Żeby spełniać tak wysokie standardy agent musi dysponować wiedzą, doświadczeniem, zapleczem organizacyjnym,  jak również zaawansowaną technologią oraz bieżącym wsparciem merytorycznym. Wszystkie te rzeczy zapewnia DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM, który dostarcza know how współpracującym z nim agentom na terenie całego kraju.


Dodaj komentarzCzat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.