Zmiany w produktach Generali i Proama

17 stycznia 2019

ciekawostki, podróż, rolne

Generali i Proama wprowadziły zmiany w ubezpieczeniach podróżnych, ubezpieczeniach dla firm oraz ubezpieczeniach rolnych. Zmienione produkty są dostępne dla klientów od 9 stycznia.

Ubezpieczenia podróży

Od  9 stycznia podstawowy zakres ubezpieczenia podróży zagranicznych w Generali i w Proama został rozszerzony o zaostrzenie chorób przewlekłych, z limitem 15% sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia. Jeżeli klient chce rozszerzyć ochronę do 100% sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia będących efektem zaostrzenia chorób przewlekłych, może to nadal zrobić, opłacając dodatkową składkę.

Warto podkreślić, że ubezpieczenie turystyczne Generali obejmuje również  specjalne usługi assistance dla narciarzy – pakiet exclusive – co jest szczególnie ważne przed wyjazdem na ferie zimowe. Klienci mogą otrzymać zwrot kosztów – do maksymalnie 800 zł – za niewykorzystany karnet na wyciąg narciarski, jeśli z przyczyn zdrowotnych nie będą mogli go wykorzystać. Otrzymają także odszkodowanie, w wysokości do 700 zł, w przypadku zamknięcia tras zjazdowych z powodu złych warunków pogodowych, uniemożliwiających uprawianie tego sportu. Klienci Generali mogą uzyskać również zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego, jeśli w czasie trwania wyjazdu – ze względu na chorobę lub nieszczęśliwy wypadek – nie będą mogli jeździć na nartach. Maksymalna kwota zwrotu to 700 zł. Assistance dla narciarzy (pakiet exclusive) obejmuje także zejście lawiny. Klienci, którzy doświadczą takiej sytuacji, otrzymają alternatywne zakwaterowanie, kosztujące do  250 zł za dzień.

Ubezpieczenia dla firm

Natomiast w ubezpieczeniu dla firm, od 9 stycznia klienci zarówno Generali, jak i Proama mają możliwość wyboru sumy ubezpieczenia aż do 2 000 000 zł w klauzulach: Pracodawcy, Zatrucia i zakażenia, OC Farmaceuty, OC za szkody w środowisku.

Ubezpieczenia rolne

W ubezpieczeniu rolnym obniżono minimalną sumę ubezpieczenia dla budynku mieszkalnego, która wyniesie 30% sugerowanej wartości tego budynku. Dotychczas było to 50%.

Zmianie uległy także reguły underwritingowe dla budynków gospodarczych. Akceptacja centrali dla budynku gospodarczego wymagana będzie od sumy ubezpieczenia 400 000 zł. Dotychczas wynosiła ona 200 000 zł.

Źródło: www.generali.pl


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.