Bezpieczne wakacje – ubezpieczenie turystyczne dla dziecka

Dla dzieci i młodzieży lato jest czasem zasłużonego wypoczynku i beztroskiej zabawy. W tym czasie warto zapewnić naszym podopiecznym dodatkową ochronę. Wakacyjna polisa dla dziecka pozwoli Ci zachować spokojny umysł nawet wtedy, gdy Twoja latorośl będzie się bawić z dala od domu – np. na wycieczce lub obozie sportowym.

Czy ubezpieczenie w szkole obejmuje wakacje?
Szkoły często oferują możliwość przystąpienia do grupowej polisy NNW, z której zazwyczaj chętnie korzystamy. Czy ubezpieczenie w szkole obejmuje wakacje? Czas ochrony najczęściej obejmuje pełny rok kalendarzowy. Polisa działa zatem również podczas wakacji.

Obowiązek ubezpieczenia mają również organizatorzy kolonii dla dzieci – warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku szkoły jest to polisa grupowa. Oznacza to, że uwzględnia jedynie podstawowe ryzyka, takie jak trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczonego. Jeżeli chcesz, aby wakacyjna polisa dla Twojego dziecka zapewniła szerszy zakres ochrony, warto rozważyć prywatne ubezpieczenie na wyjazd.

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne dla dziecka – dlaczego warto?
Standardowe ubezpieczenie szkolne zapewni wypłatę świadczenia na zasadzie NNW – w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymasz kwotę stanowiącą proporcjonalny do uszczerbku procent sumy ubezpieczenia. Dla wielu rodziców taki wymiar ochrony jest niewystarczający. Jakie ryzyka, które nie mieszczą się w szkolnym NNW, warto wziąć pod uwagę? Co powinna uwzględniać dobra polisa wakacyjna?

  • Wyrządzenie szkody przez dziecko – podczas beztroskich harców może dojść do sytuacji, w której to Twoje dziecko nieumyślnie spowoduje szkodę na innej osobie lub należącym do niej przedmiocie (np. wybije szybę piłką, zniszczy okulary koledze, uszkodzi armaturę hotelowej łazience).
  • Koszty leczenia oraz rehabilitacji – często obrażenia po nieszczęśliwym wypadku wymagają specjalistycznego leczenia i długotrwałej rehabilitacji. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu, które możesz wykupić dla dziecka indywidualnie, Twój podopieczny będzie miała dostęp do prywatnej opieki medycznej bez kolejek.
  • NNW sportowe – jeżeli podczas wakacyjnych wyjazdów dziecko będzie uprawiać sporty, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które ma w zakresie uprawianie tego rodzaju aktywności.
  • Zaostrzenie chorób przewlekłych – rodzice dzieci z cukrzycą, astmą czy ciężką alergią itp. powinni zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenia, które zapewniają pomoc w przypadku pogorszenia stanu zdrowia w związku z przewlekłą chorobą.
  • Zachorowanie na Covid-19 – w związku z trwającą pandemią warto pamiętać również o ryzyku zakażenia wirusem, co może nie tylko wywołać problemy zdrowotne, ale też wymusić kosztowną kwarantannę.

Ubezpieczenie dziecka na wakacje w Polsce
Polisa wakacyjna na wycieczkę w granicach RP i ubezpieczenie dziecka na wyjazd za granicę mogą bardzo się różnić zarówno pod względem zakresu ochrony, jak i sumy gwarancyjnej. W dużej mierze wynika to z faktu, że w rodzimym kraju dziecko cały czas będzie miało dostęp do opieki zdrowotnej NFZ, zaś ewentualna konieczność transportu medycznego nie spowoduje dodatkowych kosztów – warto jednak zadbać również o możliwość skorzystania z usług prywatnego sektora.

Wybierając polisę dla dziecka na letni wyjazd w Polsce, miejmy na uwadze rodzaj wycieczki. Rekreacyjny wypad wymaga zupełnie innej ochrony niż obóz sportowy. Warto skorzystać z porady eksperta i poprosić o dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie dziecka na wyjazd za granicę
Ubezpieczenie dziecka za granicą to zupełnie inna sprawa. W wielu krajach do leczenia wystarczy karta EKUZ – warto jednak pamiętać, że gwarantuje ona wyłącznie taki wymiar świadczeń, jaki jest bezpłatny dla obywateli danego państwa. W praktyce oznacza to, że nie w każdej sytuacji dziecko otrzyma szybką i skuteczną pomoc. Zadbaj o to, aby ubezpieczenie dziecka na wyjazd za granicę obejmowało przede wszystkim koszty leczenia, transportu medycznego i kwarantanny w przypadku wykrycie wirusa SARS-CoV-2, a także Twój przyjazd do dziecka i pokrycie kosztów Twojego zakwaterowania.

Jakie ubezpieczenie dziecka na wakacje wybrać?
Zastanawiasz się, gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne dla swojego dziecka lub całej rodziny? W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum znajdziesz oferty wszystkich wiodących towarzystw w Polsce, m.in: PZU, Warta, Generali, Compensa, Aviva, Uniqa, Allianz czy Ergo Hestia. Znajdź Doradcę na naszej mapie placówek i zapytaj o polisę wakacyjną!


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.