Pracownicze plany kapitałowe – to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji

Już 27 października br., upływa ostateczny termin na podpisanie umowy o zarządzaniu PPK (dla firm zatrudniających od 20 do 249 pracowników), przesunięty wobec pierwotnie przyjętego o pół roku, w związku z panującą pandemią COVID-19.
Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych weszła w życie 1 stycznia 2019r. Zgodnie z nią, najpóźniej do 27 października 2020r. firmy, które zatrudniają od 20 do 249 pracowników, są zobowiązane do podpisania z wybraną instytucją umowy o zarządzaniu PPK, a do 10 listopada 2020r. umowy o prowadzenie PPK.

Dzięki programowi PPK, polskie firmy mają mieć wymierny wkład w długoterminowe budowanie prywatnych oszczędności pracowników. Najwięcej obowiązków z tytułu nowego systemu spoczywa na pracodawcach. Obok działań związanych z przygotowaniem do wdrożenia programu, przedsiębiorcy zmierzą się z wyborem instytucji finansowej i zawarciem z nią umów o zarządzanie oraz prowadzenie PPK.

Właśnie dlatego DOM UBEZPIECZENIOWY SPECTRUM, jako jedna z największych multiagencji w Polsce, przygotował dla zainteresowanych pakiet propozycji dotyczący instytucji finansowych, zarządzających PPK. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, pracownicy i agenci DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM są otwarci na spotkania, które będą miały na celu pomoc w wyborze najlepszej instytucji finansowej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznie, mailowo lub osobiście z placówkami DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM na terenie całego kraju.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.