Zajmujesz się rolnictwem? Przeczytaj koniecznie

3 grudnia 2020

biznes, ciekawostki, Generali, rolne

Ubezpieczenie OC Rolnika oraz budynków rolniczych, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale także ochrona domu, wieloletniego dobytku oraz zdrowia i życia osób pracujących w gospodarstwie.

Każdego roku media donoszą o ogromnych szkodach w mieniu Rolników. Często ich skutki odczuwane są przez wiele lat, a nawet do końca życia. Poniżej zaledwie odsetek szkód powstałych w 2020r.

18 kwietnia 2020r w gospodarstwie rolnym w Łagiewnikach Wielkich wybuchł pożar – spłonęły stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Strawione w ogniu zostały 2 traktory, samochód, kombajn do zboża, dwie prasy do słomy, mieszalnik pasz i wiele innych cennych maszyn i narzędzi. W pożarze zginęły również zwierzęta hodowlane – konie, kuce, cielaki i pies.

17 sierpnia 2020 na Lubelszczyźnie doszczętnie spłonął magazyn, w którym składowano m.in. zboże i nawozy. Wstępna wysokość strat została wyceniona na 270 tys. złotych!

15 września 2020 we wsi Pawłowice w gminie Toszek w pow. gliwickim doszło do tragicznego pożaru. Ogień pochłonął prawie 30 krów i maszyny rolnicze.

24 września 2020 na Opolszczyźnie kilkanaście zastępów straży pożarnej przez wiele godzin walczyło z pożarem jednego z gospodarstw rolnych. Straty są ogromne – liczone w setkach tysięcy złotych.

22 października 2020 do komendy w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji w Dubnie. Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że płonie wiata. W wiacie, którą trawił ogień stał ciągnik i kombajn zbożowy.

W takich przypadkach niezbędne jest dobre ubezpieczenia mienia oraz szeroki zakres OC, nie tylko tego obowiązkowego, ale również w życiu prywatnym, związanego z pomocą sąsiedzką bądź prowadzeniem coraz bardziej popularnych gospodarstw agroturystycznych.

Produkt “Generali, z myślą o Rolniku” zapewni szeroką ochronę, dzięki której każdy Rolnik będzie mógł zabezpieczyć swoje budynki, maszyny rolnicze, zwierzęta gospodarskie i inne mienie, znajdujące się w gospodarstwie.

Ponadto można wykupić:

  • OC w życiu prywatnym;
  • OC w związku ze świadczoną pomocą sąsiedzką;
  • OC w związku z prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego.

Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty, zwróć się do placówek DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM. Udzielimy Ci kompleksowego i rzetelnego doradztwa w tej kwestii.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.