Jak działa eSCOR? Sprawdź swoją historię ubezpieczeniowo-szkodową w UFG

6 marca 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

-Narzędzie eSCOR to nowa funkcja dostępna dla kierowców na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. System umożliwia sprawdzenie swojej historii ubezpieczeniowo-szkodowej i porównanie jej z informacjami na temat innych kierowców w tej samej grupie wiekowo-geograficznej.

eSCOR – co to jest i jak działa?

Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka (eSCOR) to narzędzie stworzone dla kierowców przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. To instytucja, która zajmuje się kontrolą spełnienia obowiązku ubezpieczenia (w tym nakładaniem kar za brak OC), a także wypłatą odszkodowań i świadczeń w wypadkach oraz kolizjach drogowych spowodowanych przez posiadaczy pojazdów bez ubezpieczenia. Oprócz tego UFG kompleksowo gromadzi dane związane ze swoją działalnością, a dzięki eSCOR możemy poznać najciekawsze i praktyczne dla nas informacje.

Z narzędzia mogą korzystać:

  • osoby fizyczne,
  • firmy,
  • towarzystwa ubezpieczeniowe.

W eSCOR możemy sprawdzić:

  • ocenę ogólną (na podstawie danych kierowcy, takich jak wiek, miejsce zamieszkania, przebieg ubezpieczenia komunikacyjnego i historia szkód),
  • ocenę szczegółową (w tym wariancie oprócz informacji o kierowcy brane są pod uwagę też inne czynniki, tj. rodzaj i marka pojazdu, moc i pojemność silnika, a także liczba lat ubezpieczenia OC i AC),
  • historię polis ubezpieczeniowych,
  • historię szkód komunikacyjnych.

Jak wygenerować raport z oceną eSCOR?

Aby wygenerować raport z oceną eSCOR należy zalogować się do portalu UFG. Jeżeli nie posiadasz konta na portalu, zostaniesz poproszony o jego założenie. Następnie należy wybrać opcję „Ocena eSCOR” dostępną w menu bocznym.

Ocena eSCOR jest wystawiana w skali 1-5, przy czym 1 przypisuje się grupie najbardziej ryzykownych kierowców, zaś 5 świadczy o świetnej historii ubezpieczeniowo-szkodowej. Warto pamiętać, że ocena eSCOR ukazuje jedynie to, jak plasujemy się na tle innych kierowców w naszej grupie wiekowo-geograficznej i na ile jesteśmy atrakcyjnym klientem dla ubezpieczycieli w kwestii polis komunikacyjnych – nie świadczy natomiast o naszych faktycznych zdolnościach ani doświadczeniu za kierownicą.

Zadbaj o niską składkę OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to stały koszt wpisany w posiadanie pojazdu, dlatego warto zadbać o jak najniższą składkę. Choć na wiele czynników nie mamy wpływu, możemy monitorować naszą historię ubezpieczeniowo-szkodową w eSCOR, sprawdzać punkty karne, a także skutecznie chronić wypracowane zniżki.

Chcesz sprawdzić, gdzie znajdziesz najtańsze OC i inne ubezpieczenia dla swojego samochodu? Zapytaj eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw i pomoże Ci dopasować najlepszą ofertę. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.

Źródła:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.