Ubezpieczenie zdrowotne dla Twoich pracowników

30 stycznia 2024

ciekawostki, ubezpieczenia

Ubezpieczenie prywatnej opieki medycznej zyskuje coraz większą popularność. Na takie rozwiązanie decydują się nie tylko indywidualni klienci, ale też bardzo często firmy zatrudniające pracowników. Dlaczego tak się dzieje i jakie korzyści z tego wynikają? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w tym artykule.

Najważniejszy benefit pracowniczy
Jak pokazują dane zebrane przez Polską Izbę Ubezpieczeń, dostęp do prywatnej opieki medycznej wciąż pozostaję jednym z najbardziej pożądanych benefitów pozapłacowych i w wielu przypadkach może być decydującym czynnikiem przy wyborze danego pracodawcy. Gwarantując swoim pracownikom tego typu dodatek, nie tylko zwiększamy konkurencyjność firmy na rynku pracy, ale też pokazujemy osobom zatrudnionym, że zależy Ci na ich zdrowiu i komforcie, co w dalszej perspektywie wpływa korzystnie na wizerunek przedsiębiorstwa.

Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników – jak to działa?
Istnieje wiele wariantów ubezpieczenia zapewniających kompleksową ochronę dla pracownika oraz jego bliskich (do ubezpieczenia można dopisać małżonka/partnera i dzieci). Prywatny pakiet medyczny zapewnia szybki dostęp do lekarzy specjalistów, badań laboratoryjnych oraz diagnostycznych w placówkach na terenie całego kraju. Warto podkreślić, że towarzystwa ubezpieczeniowe zobowiązują się zachować tzw. standardy dostępności, co oznacza gwarancję zorganizowania wizyty lekarskiej lub badania w ciągu kilku dni roboczych. Jeśli z jakiegoś powodu spełnienie tej normy nie jest to możliwe, wtedy ubezpieczonemu przysługuje refundacja, tj. zwrot kosztów za skorzystanie z danej usługi samodzielnie.

Dzienny zasiłek L4 – dodatkowa korzyść dla Twoich pracowników
Dodatkową opcją, która jeszcze bardziej pozwoli Twojej firmie wyróżnić się na rynku, jest produkt dostępny wyłącznie w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum – ubezpieczenie z dziennym zasiłkiem na L4. To innowacyjne rozwiązanie zapewniające wypłatę świadczenia w sytuacji, gdy pracownik znajdzie się na zwolnieniu lekarskim w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby.
Zasiłek dzienny zostanie wypłacony:

  • na podstawie zwolnienia lekarskiego za maksymalnie 90 dni,
  • po nieszczęśliwym wypadku od pierwszego dnia pobytu w szpitalu lub od 14 dnia leczenia w razie braku hospitalizacji,
  • w przypadku zdiagnozowania po raz pierwszy w okresie ochrony choroby – od pierwszego dnia pobytu w szpitalu lub od 7 dnia zwolnienia (przy braku hospitalizacji).

Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy ofertę indywidulanie dopasowaną do Twojej firmy. Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.