Zimowe szaleństwo – jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na narty?

Aktywny wypoczynek na nartach czy snowboardzie to fantastyczna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W tym celu często wybieramy się za granicę, gdzie są większe możliwości uprawiania sportów zimowych. Podczas przygód na stoku bardzo przydatne może okazać się ubezpieczenie turystyczne. Czy sama karta EKUZ wystarczy za granicą? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czy warto mieć ubezpieczenie turystyczne, w jaki sposób może ono Cię chronić i na co warto zwracać uwagę przy wyborze polisy.

Czy Karta EKUZ wystarczy?

Karta EKUZ jest dokumentem, który uprawnia nas do korzystania z bezpłatnego, podstawowego leczenia podczas pobytu w państwach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Warto jednak pamiętać, że w razie konieczności skorzystania z górskiego pogotowia ratunkowego czy transportu medycznego do ojczyzny, zapłacimy za to z własnej kieszeni. Opłaty za korzystanie ze śmigłowca i koszty leczenia nieobjęte kartą EKUZ potrafią opiewać na olbrzymie kwoty. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu nie będziemy martwić się o koszty i poczujemy się bezpiecznie.

Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

Jeśli uprawiasz sporty zimowe, zapewne dobrze znasz ryzyko, z jakim się to wiąże. Zjeżdżanie ze stoku, wielokrotnie z dużą prędkością, naraża na nieszczęśliwy wypadek – często poważny w skutkach. Podczas wymijania innych narciarzy może dojść do zderzenia – wówczas na szkodę narażone jest nie tylko Twoje ciało i wyposażenie, ale też drugi człowiek. W takich sytuacjach ogromnym wsparciem jest ubezpieczenie narciarskie. Jeśli będziesz potrzebować dostępu do placówek medycznych, transportu do szpitala czy specjalistycznego leczenia, będziesz mieć możliwość skorzystania z ze swojej polisy i nie poniesiesz żadnych kosztów – za wszystko zapłaci ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie na narty – jaki jest zakres ochrony?

W zakresie ochrony ubezpieczenia narciarskiego znajdziesz wszystko, co najistotniejsze podczas zabawy na zagranicznych stokach. Polisa może obejmować:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa,
  • OC w życiu prywatnym – m.in: nieumyślne spowodowanie urazu czy uszkodzenie sprzętu narciarskiego osobie trzeciej,
  • ochronę w razie kontynuacji leczenia powypadkowego w Polsce,
  • ochronę bagażu, sprzętu narciarskiego, laptopa, telefonu czy aparatu,
  • rozszerzenie o uprawianie sportów ekstremalnych,
  • szeroki zakres usług assistance – m.in: zorganizowanie transportu medycznego, pomoc tłumacza i prawnika, opieka nad dziećmi.

Czy warto mieć ubezpieczenie na narty w Polsce?

Jeśli wybierasz się na aktywny wypoczynek zimowy w polskie góry, nie zapomnij o zabezpieczeniu siebie i swojej rodziny przed niespodziewanymi wypadkami. Choć koszty leczenia pokryje państwo, bardzo przydatne może okazać się ubezpieczenie NNW albo OC w życiu prywatnym. Korzystając w pełni z uroków zabawy na śnieżnym stoku, będziesz mieć spokojną głowę, a koszty poniesione na skutek nieszczęśliwego zdarzenia na pewno nie zdruzgoczą Twojego budżetu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z ekspertem, który porówna dla Ciebie oferty i pomoże dobrać polisę dopasowaną do Twoich potrzeb. Na naszej mapie placówek znajdziesz Doradcę Klienta w swojej okolicy.

Źródło:


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.Czat z Doradcą Spectrum

Witaj w Spectrum!

Aby rozpocząć rozmowę z Doradcą,

prosimy o podanie danych kontaktowych.