Sylwester za granicą – ubezpieczenie na wyjazd

10 listopada 2023

ciekawostki, ubezpieczenia

Huczne świętowanie Nowego Roku to tradycja, a dla wielu osób atrakcyjnym pomysłem na spędzenie tego czasu jest sylwester za granicą. Ubezpieczenie na taki wyjazd może zapewnić nam kompleksowe wsparcie w razie problemów ze zdrowiem lub nagłych komplikacji w podróży. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, wybierając polisę na zagranicznego sylwestra.

Spis treści

Co obejmuje polisa turystyczna?

Polisa turystyczna to bardzo elastyczny rodzaj ubezpieczenia, który można dopasować do swoich potrzeb związanych np. z kierunkiem podróży czy planowanymi aktywnościami. W ramach takiej polisy można zawrzeć m. in.:

  • zwrot kosztów leczenia za granicą – obejmuje konsultacje lekarskie, zabiegi ambulatoryjne, pobyt w szpitalu, a także zlecone przez lekarza specjalistyczne badania,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – zapewnia wsparcie finansowe w razie uszczerbku na zdrowiu (np. złamanie kończyny, skręcenie stawu, uszkodzenie kręgosłupa),
  • assistance turystyczny – to usługa, w ramach której w razie zachorowania lub wypadku ubezpieczyciel pomoże zorganizować np. wizytę lekarską, opiekę nad dziećmi, wizytę osoby bliskiej w szpitalu, pomoc tłumacza czy transport medyczny do Polski,
  • OC w życiu prywatnym – zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami nieumyślnego wyrządzenia szkody wobec osoby trzeciej lub na jej mieniu,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego – zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub zniszczenia bagażu,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego – ochrona obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu sportowego (np. narty).

Sylwester w UE – czy karta EKUZ wystarczy?

Wybierając się do krajów europejskim, osoby objęte opieką NFZ mogą skorzystać z karty EKUZ. Gwarantuje ona opiekę medyczną w takim zakresie, w jakim jest ona dostępna dla obywateli danego państwa. Niestety często okazuje się, że taki wymiar świadczeń zdrowotnych jest niewystarczający i trzeba dopłacić z własnej kieszeni. Co więcej, karta EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do kraju, a rachunki za tego typu usługę sięgają bardzo wysokich kwot. Aby zapewnić sobie pełne wsparcie w razie problemów zdrowotnych, konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Sylwester za granicą – ubezpieczenie z klauzulą alkoholową

Niezależnie od tego, w jakim zakątku świata ma się odbyć nasz sylwester za granicą, ubezpieczenie powinno być dopasowane również do charakteru wyjazdu. Dla wielu z nas początek karnawału wiąże się z beztroską rekreacją oraz konsumpcją napojów wyskokowych. Standardowa polisa nie obejmie szkód, do których doszło, kiedy ubezpieczony był pod wpływem – dlatego odpowiednim rozwiązaniem na sylwestra jest ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową. W ramach takiej polisy ubezpieczyciel udzieli nam wsparcia niezależnie od tego, czy spożywaliśmy procentowe napoje. Dokładne warunki korzystania z klauzuli alkoholowej są określone w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Klauzula alkoholowa jest definiowana inaczej w różnych towarzystwach, dlatego warto porównać zapisy umowy w kilku ofertach i ocenić, jaka opcja najbardziej nam odpowiada. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule.

Rozpocznij karnawał od bezpiecznej zabawy

Szukasz ubezpieczenia, które podczas sylwestrowej zabawy zapewni Ci ochronę na miarę Twoich oczekiwań? Skorzystaj z pomocy eksperta, który reprezentuje ponad 30 towarzystw. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum porównasz najlepsze oferty, poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania i wybierzesz polisę dopasowaną do swoich potrzeb. Odwiedź biuro lub zadzwoń – Doradcę Klienta znajdziesz na mapie placówek lub za pomocą aplikacji ubezpieczeniowej SPECTRUM mobile.


Dodaj komentarz

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, Imię, adres e-mail w celu obsługi przesłanego komentarza do artykułu umieszczonego na stronie internetowej, opublikowania go, udzielenia odpowiedzi lub kontakt związany z obsługą zamieszczonego komentarza.

Dane osobowe będą przetwarzane w tym celu przez czas pozostawania artykułu na stronie internetowej.